Yuu Yuu Hakusho: Makyou Touitsuen

Yuu Yuu Hakusho: Makyou Touitsuen

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

SMD 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Treasure
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
09.1994
Producent:
Treasure
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
09.1994

Yuu Yuu Hakusho: Makyou Touitsuen - opis gry

Yuu Yuu Hakusho: Makyou Touitsuen to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez studio Treasure i wydana przez Segę na Mega Drive. Gra powstała na podstawie popularnej w Japonii mangi i anime o tej samej nazwie.

Manga autorstwa Yoshihiro Togashiego opowiada o perypetiach młodego chłopaka, Yusuke Urameshiego, który ginie pod kołami samochodu próbując uratować dziewczynkę. W zaświatach młody bohater przechodzi serię prób zorganizowanych przez Koenme, syna władcy krainy zmarłych, i staje się ‘detektywem’ badającym rozmaite incydenty związane z pojawianiem się duchów i demonów na Ziemi.

 

Z czasem manga stawiała coraz większy nacisk na walki, co wpłynęło też na produkcję Treasure. Mamy tu do czynienia z dwuwymiarową bijatyką, ale tytuł posiada kilka ciekawych myków wyróżniających go na tle konkurencji. Po pierwsze, gra oferuje wrażenie trójwymiarowości rodem z Fatal Fury. Oznacza to, że zawodnicy mogą swobodnie przeskakiwać między pierwszym a drugim planem. Po drugie, podczas starć korzystamy z sześciu przycisków pada do Mega Drive (gra obsługuje też ten trzyprzyciskowy, ale sterowanie wygląda wówczas nieco inaczej). Dwa przyciski odpowiadają za mocny i słaby atak, jeden za blok, jeden za wspomniane przeskakiwanie między planami, a dwa za dashe do tyłu i do przodu.

 

W Yuu Yuu Hakusho do wyboru otrzymujemy jedenaście postaci znanych z mangi i anime. Każda posiada przy tym oczywiście unikalne umiejętności. Co ciekawe, walczyć mogą maksymalnie cztery postacie jednocześnie, co w bijatykach było i jest raczej rzadko spotykane. Oprócz paska energii walczący dysponują także wskaźnikiem energii Ki. Gdy ten będzie na wystarczającym poziomie, zawodnik będzie mógł odpalić specjalny atak (te, warto dodać, wykonuje się raczej łatwo). Starcia toczą się na ośmiu arenach.

Wideo - Yuu Yuu Hakusho: Makyou Touitsuen

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper