World War Z Game of the Year Edition

World War Z Game of the Year Edition

6,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
XONE -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Saber Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Horror
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
05.05.2020
Europa:
05.05.2020
Polska:
05.05.2020
Producent:
Saber Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Horror
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
05.05.2020
Europa:
05.05.2020
Polska:
05.05.2020

World War Z Game of the Year Edition - opis gry

World War Z Game of the Year Edition to strzelanina TPP wyprodukowana przez Saber Interactive i wydana przez Focus Home Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4 i Xbox One. Był on rozbudowaną o nową zawartość edycją World War Z.

Wbrew temu, co może sugerować tytuł gry, produkcja Saber Interactive nie ma zbyt wielu wspólnego z filmem o tej samej nazwie (gdzie jedną z głównych ról odegrał Brad Pitt) lub książką, na podstawie której ten powstał. Generalnie rzecz biorąc, twórcy nie stawiają zbyt dużego nacisku na fabułę. Założenia są proste: oto trwa apokalipsa zombie, a naszym zadaniem jest przeżyć. Akcja rozgrywa się w kilku światowych metropoliach: Moskwie, Nowym Jorku, Jerozolimie i Tokyo. Postacie reprezentują jedną z sześciu klas, takich jak chociażby Hellraiser, który specjalizuje się w materiałach wybuchowych, Exterminator dobrze radzący sobie z tłumami czy Medic zdolny pomagać swoim towarzyszom.

W każdym mieście na przejście czeka kilka misji, w których musimy wykonywać proste czynności (wymagające przeważnie współpracy grających), jak podkładanie ładunków wybuchowych, przygotowywanie barykad chroniących przed ofensywą żywych trupów czy znalezienie klucza. A tych, jak w filmie, może być naprawdę sporo. Na ekranie w jednej chwili przebywa nawet kilkaset zombie, a w niektórych przypadkach mogą się one po sobie wspinać, by dotrzeć do wyżej położonych miejsc, gdzie znajdują się gracze. 

W grze zaimplementowano system rozwoju. Wraz z postępami usprawniamy nie tylko możliwości danej klasy, ale też odblokowujemy dostęp do nowych broni.

Jak wspomniano, fabuła nie stanowi głównej atrakcji World War Z, ale gra nie jest jej całkowicie pozbawiona. Tu i ówdzie zyskujemy bowiem dostęp do informacji, które rzucają więcej światła na rozgrywające się wydarzenia i bohaterów.

Jeśli chodzi o multiplayer, dostępnych jest kilka trybów rozgrywki (nie tylko kooperacja), jak Player vs Player vs Zombie, Swarm Deathmatch, Swarm Domination czy King of the Hill.

Nowości

Edycja Game of the Year oferuje kilka zmian i nowości. Zawiera ona wszystkie udostępnione po premierze pierwowzoru dodatki i rozszerzenia, jak tryb Horde Mode Z, crossplay między PC i Xbox One, nowe misje, rodzaje przeciwników, dodatkowy stopień trudności, wyzwania itd. Oprócz tego twórcy udostępnili też zupełnie nową zawartość: skórki dla broni i postaci, a także kolejny epizod rozgrywający się w Marsylii. 

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper