Wildfire

Wildfire

5,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS 5.5
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sneaky Bastards
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Skradanka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.05.2020
Europa:
26.05.2020
Producent:
Sneaky Bastards
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Skradanka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.05.2020
Europa:
26.05.2020

Wildfire - opis gry

Wildfire to dwuwymiarowa skradanka wyprodukowana przez niezależne studio Sneaky Bastards i wydana przez Humble Bundle. Tytuł ukazał się najpierw na PC, a później trafił też na konsole PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Wildfire

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Wildfire rozgrywa się w świecie fantasy, z którego niemal zupełnie została wyrugowana magia. Nieliczni, którzy mogą się nią posługiwać, są bezlitośnie prześladowani i paleni na stosach. Tak właśnie dzieje się w przypadku głównej bohaterki. Jej wioska zostaje zrównana z ziemią, miejscowi zabici, a ona sama trafia na stos, z którego nieoczekiwanie ratuje się, gdy dochodzi do uwolnienia jej magicznych mocy. Wraz z nimi postanawia ona zemścić się na oprawcach.

Rozgrywka - Wildfire

Pomimo posiadania zdolności pozwalających korzystać z zaklęć nasza podopieczna wcale nie ma przewagi nad swoimi nieprzyjaciółmi. Z wyzwaniami w postaci przeczesujących teren strażników musi ona sobie radzić sposobem, przede wszystkim unikając starć twarzą w twarz. W kontekście powyższego wyjątkowo ważne jest korzystanie z otoczenia. Ciśnięta przez bohaterkę kula ognia może podpalić krzaki lub drzewo, a w konsekwencji zaskoczyć przeciwnika, który będzie próbował się ratować ucieczką (zabijając się przy tym) lub udusi przez wszechobecny dym. Istnieją też bardziej bezpośrednie możliwości rozprawy z wrogami, jak zeskoczenie na nich. Samo wyeliminowanie strażnika nie kończy jednak problemu. Po wszystkim trzeba schować jego ciało.

Wildfire podzielone jest na plansze. Pod koniec możemy zostać wynagrodzeni, jeśli nie zostaniemy wykryci, uratujemy NPC-ów lub pozostawimy przy życiu nieprzyjaciół. Z czasem można też rozwijać zdolności podopiecznej. Korzysta ona nie tylko z magii ognia, ale też innych żywiołów. Te zaklęcia także są w stanie wpływać na otoczenie (np. przemienić wodę w lód).

Dodać warto, że Wildfire posiada tryb kooperacyjny. Grać mogą razem dwie osoby. 

Wymagania sprzętowe - Wildfire

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: Intel Core i5-2300 / AMD FX-4350
  • Pamięć: 2 GB RAM
  • Karta graficzna: 512 MB VRAM
  • DirectX: Wersja 9.0c
  • Miejsce na dysku: 310 MB dostępnej przestrzeni
  • Dodatkowe uwagi: 4GB RAM w przypadku posiadania zintegrowanej karty graficznej

Wideo - Wildfire

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper