We Were Here Together

We Were Here Together

5,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 4.7
PS4 5.0
XONE 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Total Mayhem Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Liczba graczy:
2
Premiery
Świat:
10.10.2019
Europa:
10.10.2019
Producent:
Total Mayhem Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa
Liczba graczy:
2
Premiery
Świat:
10.10.2019
Europa:
10.10.2019

We Were Here Together - opis gry

We Were Here Together to kooperacyjna gra przygodowa wyprodukowana przez studio Total Mayhem Games. Tytuł ukazał się na komputerach i konsoli Xbox One. Był on kontynuacją We Were Here Too.

We Were Here Together opiera się na podobnych założeniach co poprzednia część cyklu. Akcja rozgrywa się na Antarktydzie. Gra pozwala nam się wcielić w badaczy, którzy pewnej nocy dostrzegają na niebie flarę ostrzegawczą będącą w rzeczywistości prośbą o pomoc. Po dotarciu na miejsce przed ich oczami staje zdumiewający widok - tajemniczy średniowieczny zamek, po wejściu do którego zostają uwięzieni. Ich zadaniem będzie wydostać się z pułapki i dowiedzieć się czegoś więcej o przedziwnym miejscu, do którego trafili.

Rozgrywka nastawiona jest na kooperację. Dwóch graczy, którzy wydarzenia obserwują z perspektywy pierwszej osoby, musi ze sobą współpracować, by uciec ze wspomnianego zamku. Postacie jednak przez większą część czasu znajdują się w innych pomieszczeniach, a jedynym środkiem komunikacji między nimi jest walkie talkie, tak więc generalnie rzecz biorąc, zabawa przypomina ucieczkę z escape roomów.

Gra daje nam sporo swobody, jeśli chodzi o działanie. Trafiając do nowego pomieszczenia z łamigłówką, sami musimy wpaść na to, co zrobić. Oczywiście wspomniana komunikacja przez walkie talkie jest niezbędna. Drugiej osobie, która nie widzi tego, co mamy przed oczami, musimy dobrze opisać sytuację, by zwiększyć szanse na znalezienie rozwiązania zagadki. Sterowanie jest jednak proste, dzięki czemu wdrożyć mogą się także mniej doświadczeni gracze. Pomijając poruszanie, jeden przycisk służy do interakcji z otoczeniem, inny do włączania krótkofalówki.

Styl narracji, podobnie jak w poprzednich częściach serii, jest minimalistyczny. Po drodze zbieramy informacje rzucające więcej światła na miejsce, w którym się znaleźliśmy, i na postać niejakiego Błazna. 

Wideo - We Were Here Together

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper