Wasteland

Wasteland

9,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Interplay
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
02.01.1988
Europa:
02.01.1988
Producent:
Interplay
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
02.01.1988
Europa:
02.01.1988

Wasteland - opis gry

Wasteland to RPG (Role Playing Game) wyprodukowane przez Interplay Productions i wydane przez Electronic Arts w 1988 roku na MS-DOS, Commodore 64 oraz Apple II, pierwsza wersja pojawiła się 2 stycznia. 13 listopada 2013 ukazała się reedycja na PC z systemem Windows, Macintosh oraz Linux, która dostępna jest w cyfrowej dystrybucji.

Produkcja jest osadzonym w postapokaliptycznym świecie RPG silnie inspirowana papierowymi odpowiednikami jak Tunnels and Trolls oraz Mercenaries, Spies and Private Eyes. Gracz zatem wciela się w określoną przez różne statystyki takie jak siła postać i przemierza postnuklearną rzeczywistość, a za wykonywanie określonych czynności otrzymuje punkty doświadczenia, co poprawia ogólną skuteczność. Na początek gracz otrzymuje 4 postacie, przy czym podczas podróży można dorekrutować do maksymalnie 7 postaci. To, co wyróżnia produkcję, to niezależność tych postaci (mogą one odmówić wykonania określonych zadań) oraz duża swoboda w wykonywaniu zadań. Gracz może zapoznać się z tą zawartością jedynie w rozgrywce dla pojedynczego gracza.

W ramach fabuły opowiedziana jest historia osadzona w 2087, prawie 100 lat po nuklearnej apokalipsie, na terenie "Southwestern United States", gdzie istotną rolę pełnią Desert Rangers. Zostają oni pewnego dnia wysłani celem zbadania miejsc, gdzie miały miejsce niewyjaśnione zjawiska.

Produkcja została doceniona przez krytyków, którzy chwalili produkcję za m. in. świat przedstawiony, bogactwo możliwości czy złożoność relacji z kompanami. Niedługo po premierze pojawiła się "kontynuacja" Fountain of Dream w produkcji której nikt z Interplay nie był zaangażowany - sami pracowali nad inną grą, Meantime, która to ze względu na zmiany na rynku nie ujrzała światła dziennego. Wasteland - choć pełnoprawnej kontynuacji doczekał się dopiero w 2014 roku - stanowił podwalinę pod znaną dziś serię Fallout.

Wideo - Wasteland

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper