Viking: Battle For Asgard

Viking: Battle For Asgard

6,8
64 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.3
PS3 6.7
X360 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
25.03.2008
Europa:
28.03.2008
Polska:
10.04.2008
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
25.03.2008
Europa:
28.03.2008
Polska:
10.04.2008

Viking: Battle For Asgard - opis gry

Viking: Battle For Asgard to gra action-adventure wyprodukowana przez brytyjskie studio The Creative Assembly i wydana przez Segę na komputery osobiste, PlayStation 3 i Xboxa 360. Tytuł garściami czerpał z mitologii nordyckiej.

Gracz wciela się tutaj w Skarina, który zostaje zwerbowany przez Freye, boginię wojny. Jego zadanie jest proste - powstrzymać Hel, która zamierza przyzwać Fafnira, doprowadzić do Ragnaroku (apokaliptycznej wojny) i tym samym zniszczyć świat ludzi oraz bogów.

Akcja toczy się w otwartym świecie. Sceną gry jest kraina Midgard składająca się z trzech wysp, które możemy eksplorować z całkiem sporą swobodą. Skarin podczas swoich podróży napotyka żołnierzy i pomaga im, a ci odwdzięczają mu się na polu bitwy. Podopiecznych można też wysłać, by najeżdżali wioski lub osady. Przykładowym zadaniem tego typu jest ‘operacja’ uwolnienia wikingów, którzy pomogą potem zniszczyć garnizon nieprzyjaciela. Sam główny bohater też oczywiście nie jest ułomkiem. Ma do dyspozycji masę umiejętności (nowe może kupić), potrafi przyzywać smoki oraz przemieniać oponentów np. w wilkołaki, a następnie skierować ich przeciwko dotychczasowym towarzyszom.

Sednem rozgrywki jest wypełnianie misji, ale na tym nie kończą się nasze zmagania. Gdy na jednej z wysp zrobimy już to, co powinniśmy zrobić, dochodzi do wielkiej bitwy, która jest bezpośrednim starciem dwóch armii albo oblężeniem. W ich trakcie ważne jest np. zabicie szamana, który przyzywa wsparcie, albo używanie run dających innego rodzaju zdolności (jak wspomniane przyzywanie smoków). Podczas bitew na ekranie pojawia się więcej niż sto postaci jednocześnie.

Wideo - Viking: Battle For Asgard

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych