Tokobot

Tokobot

5,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 6.0
PS2 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Premiery
Świat:
05.12.2005
Europa:
07.04.2006
Polska:
14.04.2006
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Premiery
Świat:
05.12.2005
Europa:
07.04.2006
Polska:
14.04.2006

Tokobot - opis gry

Tokobot to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez japońską firmę Tecmo. Tytuł ukazał się pierwotnie na PlayStation Portable, a później też na PlayStation 2. Rozgrywka przypominała w nim serię Pikmin od Nintendo.

Głównym bohaterem gry jest Bolt, chłopak, który bardzo chciałby być poszukiwaczem skarbów. Pracuje on dla Canewood's Lab i już podczas pierwszej ekspedycji odkrywa on małe roboty Karakuri, które zaczyna nazywać tokobotami. Wśród nich jest też Zero, robot-prototyp, który został zaprogramowany po to, aby czynić zło. Bolt musi go powstrzymać w czym pomogą mu dopiero co odkryci mechaniczni pomocnicy.

Podczas rozgrywki kierujemy poczynaniami wspomnianego Bolta, lecz nasze zmagania tak naprawdę koncentrują się wokół tokobotów, z których funkcji musimy nauczyć się robić dobry użytek jeśli chcemy sobie poradzić z przygotowanymi przez twórców wyzwaniami. Początkowo mamy tylko sześć robotów na podorędziu, ale z czasem ta liczba wzrasta. Służą one pomocą w różnych okolicznościach. Raz - do rozwiązywania tutejszych łamigłówek. Możemy tworzyć formacje tokobotów, dzięki którym możliwe jest budowanie mostów, drabin, podnoszenie ciężkich przedmiotów czy wprawianie w ruch maszynerii. Wiele tych samych umiejętności można też wykorzystać podczas walki.

Wraz z postępami nasze roboty zyskują dostęp do nowych zdolności. Otrzymują je jeśli znajdziemy specjalne tabliczki z dawnych czasów. Przykładowa pozyskana w ten sposób umiejętność pozwala tokobotom transformację w jednego dużego robota.

Wersja z PS2, która ukazała pod tytułem Tokobot Plus: Mysteries of the Karakuri, dodała nowe sekcje zręcznościowe oraz poczyniła pewne modyfikacje w dziedzinie mechaniki. Dostępny jest w niej też tryb Time Attack, który odblokowujemy po przejściu planszy. Zaliczenie levelu w konkretnym czasie pozwala zdobyć rozmaite bonusy.

Wideo - Tokobot

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych