Tinykin

Tinykin

8,5
17 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 9.0
XSX|S 8.6
NS 8.0
PC 8.5
PS4 -
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Splashteam
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
9 godzin
Premiery
Świat:
30.08.2022
Europa:
30.08.2022
Producent:
Splashteam
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
9 godzin
Premiery
Świat:
30.08.2022
Europa:
30.08.2022

Tinykin - opis gry

Tinykin to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez studio Splashteam i wydana przez tinyBuild. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch.

Fabuła - Tinykin

Głównym bohaterem Tinykin chłopak o imieniu Milo, który przybywa na Ziemię, by ku swojemu zdumieniu odkryć, że ludzie poznikali, a czas stanął w miejscu w 1991 roku. Jego zdaniem jest dotrzeć do prawdy o tej tajemnicy, a przy okazji zebrać artefakty, które umożliwią mu powrót do domu. W zmaganiach pomogą mu tytułowe małe stworzenia, dzięki którym będzie musiał się uporać z rozmaitymi wyzwaniami. 

Rozgrywka - Tinykin

Tinykin to gra przywodząca na myśl serię Pikmin autorstwa Nintendo. Podczas zmagań główny bohater zmuszony jest skorzystać z pomocy małych stworzeń tinykin do wykonywania niektórych czynności, np. przyniesienia jakiegoś przedmiotu lub zniszczenia wskazanego elementu otoczenia. Tinykiny, podobnie jak pikminy, dzielą się na gatunki. Jeden dla przykładu specjalizuje się w przenoszeniu przedmiotów, inny eksploduje po zetknięciu się z celem.

Generalnie jednak produkcja Splashteam posiada strukturę typową dla trójwymiarowej platformówki. Podczas eksploracji kolejnych plansz spotykamy NPC-ów, którzy wyznaczają nam różne zadania do wykonania. W trakcie przemierzania kolejnych map natknąć możemy się również na pyłek pełniący tutaj funkcję czegoś w rodzaju waluty. Dzięki niemu jesteśmy w stanie rozwijać zdolności Milo, np. unosić się przez pewien czas w powietrzu. 

Wideo - Tinykin

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper