The Silent Hill Experience

The Silent Hill Experience

6,4
10 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna
Premiery
Świat:
06.04.2006
Europa:
02.06.2006
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna
Premiery
Świat:
06.04.2006
Europa:
02.06.2006

The Silent Hill Experience - opis gry

Silent Hill Experience to interaktywna składanka materiałów poświęconych grom z serii Silent Hill stworzona z myślą o PSP. Płyta miała swoją premierę 6 kwietnia 2006 roku w Ameryce za sprawą Sony Entertainment.

Ten interaktywny pakiet zawiera zestaw 6 komiksów ze świata Silent Hill, kompilację motywów muzycznych z soundtracków z gier, materiały filmowe, takie jak trailery z pierwszych czterech części oraz trailer filmu Silent Hill, którego reżyserem jest Christophe Gans. Ponadto na płycie znaleźć można wywiad z wyżej wymienionym twórcą oraz z Akirą Yamaoką, kompozytorem stworzenia fenomenalnej ścieżki dźwiękowej. 
 
Silent Hill Experience to także kilka materiałów muzyczno-filmowych poświęconych tej serii. Komiks znajdujący się na płytce UMD to pięcioczęściowy Dying Inside oraz Hunger będący jednozeszytową historią z miasteczka Silent Hill. Za komiks odpowiedzialne jest wydawnictwo IDW Publishing, które opublikowało go w styczniu 2004 roku. Cała składanka jest ładnie zaprezentowana, a klimatycznie wykonane menu pozwala łatwo zapoznać się z jej treścią. 
 
Strona muzyczna Silent Hill Experience to w głównej mierze zestawienie wyselekcjonowanych motywów z gry, którą w jedną i spójną składankę złożył sam Akira Yamaoka. W wywiadzie artysta wyjaśnia dlaczego akurat te, a nie inne utwory znalazły się na płycie. Ich lista w liczbie dwudziestu przedstawia się następująco: Silent Hill, Tears Off..., Theme of Laura, Null Moon, Love Psalm, True, Promise, Fermata in Mistic Air, Laura Plays the Piano, Overdose Delusion, You're Not Here, Letter - From the Lost Days, Dance With Night Wind,  Breeze - in Monochrome Night, Maternal Heart, Never Forgive Me, Never Forget Me, Cradle of Forest, Wounded Warsong, Room of Angel oraz Nightmarish Waltz.

Wideo - The Silent Hill Experience

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych