The Hungry Horde

The Hungry Horde

6,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nosebleed Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
04.11.2014
Europa:
05.11.2014
Producent:
Nosebleed Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
04.11.2014
Europa:
05.11.2014

The Hungry Horde - opis gry

The Hungry Horde to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez niezależne studio Nosebleed Interactive i wydana przez Sony Computer Entertainment na PlayStation Vita. Rozgrywka polegała w niej na kontrolowaniu i stopniowym powiększaniu tytułowej hordy zombie.

Rozgrywka i założenia The Hungry Horde odbiegają od utartych schematów wielu dzieł kultury masowej - tutaj bowiem nie chodzi o to, by wyrzynać hurtowe ilości zombie, ale o to, by im pomóc w ich zmaganiach ze ‘zdrową’ tkanką społeczeństwa.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zaczynamy skromnie mając do dyspozycji niewielką liczbę umarlaków, ale wraz z postępami ulega to zmianie. Przedzierając się przez różne miejscówki napotykamy na naszej drodze ludzi, których kąsamy, dzięki czemu nasze szeregi rosną w siłę (w praniu wygląda to tak, że wystarczy dotknąć nieszczęśnika, by ten zasilił nasze szeregi). Jeśli wszystkie idzie dobrze, po jakimś czasie kontrolujemy armię zdolną unicestwiać całe miasta.

Produkcja Nosebleed korzysta także z innych patentów, które upodobniają ją nieco do serii Pikmin autorstwa Nintendo. Zombie nie tylko snują się tu po ulicach żywiąc się mózgami, czasami musimy za ich pomocą rozwiązywać również proste łamigłówki. W tym kontekście zdolnością, o jakie nie można zapominać, jest możliwość dzielenia podopiecznych na grupy. W pewnych wyjątkowych okolicznościach sytuacjach może wymagać np. ominięcia jakichś przeszkód lub znalezienia przełącznika, czego nie da się zrobić bez rozdzielenia umarlaków. Na uporanie się z wyzwaniem mamy ograniczoną ilość czasu. Jeśli się w nim nie wyrobimy, ołowiem (lub czymś znacznie gorszym) poczęstuje nas armia. W zmaganiach pomagają nam porozmieszczane tu i ówdzie dopałki pod postacią różnokolorowych mózgów. Jeśli uzbieramy ich wystarczająco dużo, armia zyska dostęp do jakiejś specjalnej zdolności.

The Hungry Horde nie posiada trybu multiplayer, ale poza ‘kampanią’ oferuje także inne atrakcje pod postacią minigier odblokowujących bonusową zawartość.

Wideo - The Hungry Horde

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper