The Fortress of Dr. Radiaki

The Fortress of Dr. Radiaki

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Future Vision
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994
Producent:
Future Vision
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
1994
Europa:
1994

The Fortress of Dr. Radiaki - opis gry

The Fortress of Dr. Radiaki to strzelanina z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Future Vision (przemianowane później na DigiFX Interactive) i wydana przez Merit Software w 1994 jedynie na MS-DOS.

Produkcja jest osadzoną w przyszłości strzelaniną w grafice 2.5D podobnie jak Wolfenstein 3D, określaną także jako "klon Dooma", które to masowo wychodziły w 1994 oraz 1995 roku. Gracz zatem mając jakiś pretekst będzie poruszał się po wąskich lokacjach, gdzie będzie walczył z typowymi dla tematyki wrogami wykorzystując jedną z siedmiu dostępnych broni. Poza tym na planszy rozsiana jest amunicja, są bossowie, a część drzwi wymaga klucza do otwarcia. Produkcja stara się przy tym wprowadzić inne elementy jak humor czy konieczność przeładowywania. Z tą produkcją można zapoznać się m. in. w rozgrywce dla pojedynczego gracza.

W ramach fabuły opowiedziana jest historia Dr. Radiakiego, szalonego naukowca który wysłał w świat informację, że jeśli nie dostanie 1 miliarda dolarów, wyślę swoją armię genetycznie modyfikowanych żołnierzy w celu zniszczenia życia na Ziemi. Gracz wciela się w postać agenta Macka Bannera, który zostaje wysłany celem zabicia szaleńca.

Wideo - The Fortress of Dr. Radiaki

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper