The Forest

The Forest

7,6
37 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.9
PS4 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Endnight Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat,   Survival
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
30.04.2018
Europa:
30.04.2018
Producent:
Endnight Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat,   Survival
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
30.04.2018
Europa:
30.04.2018

The Forest - opis gry

The Forest to gra action-adventure z elementami survivalu wyprodukowana i wydana przez kanadyjskie studio Endnight Games. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych (początkowo dostępny był w programie wczesnego dostępu) i PlayStation 4.

The Forest pozwala nam wejść w buty Erica Leblanca. Eric podróżuje z synem Timmym, lecz samolot, którym lecą rozbija się w gęsto zalesionej kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej. Wkrótce na miejscu katastrofy zjawiają się mutanci barwach wojennych, którzy porywają Timmy’ego. W tej sytuacji główny bohater ma dwa zadania. Przede wszystkim odbić syna, ale w międzyczasie musi też przeżyć. Utrudniać mu tu będzie nie tylko miejscowa flora i fauna.

Podczas rozgrywki wydarzenia śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Zadaniem głównego bohatera, jak zostało powiedziane, jest przeżyć na głębokiej kanadyjskiej prowincji. W tym celu musi on konstruować schronienia, wyposażenie (w tym narzędzia i bronie), pułapki itd. Okolice zamieszkane są przez plemię żywiących się ludzkim mięsem mutantów, choć zaznaczyć warto, iż nie oznacza to, że każdy jego przedstawiciel jest do nas wrogo nastawiony. Zdarzyć się bowiem może, że niektórzy będą nas próbowali po prostu wybadać, a niekiedy nawet nawiązać kontakt. Mutanci najbardziej niebezpieczni są nocami (w The Forest zaimplementowano system zmiennych pór dnia). Gdy dochodzi do walki, zachowują się inteligentnie: próbują osłaniać rannych, gasić pochodnie (boją się wszelkiego światła), otoczyć Leblanca, chować za elementami otoczenia itd. Przeciwnicy mogą się także poddać, jeśli uznają, że są na straconej pozycji.

Świat The Forest jest otwarty. Gra nie posiada sztywnej struktury i podziału na misje, choć twórcy przygotowali także dodatkowe zakończenie. Wbrew temu, co sugeruje tytuł, akcja rozgrywa się nie tylko w lesie. Często eksplorujemy też jaskinie, w których zamieszkują mutanty. Na dalszych etapach zmagań stykamy się także z coraz bardziej groteskowymi mutacjami.

Po premierze gra została wzbogacona o multiplayer (kooperacja) i wsparcie VR.

Wideo - The Forest

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper