Super Mario 64 DS

Super Mario 64 DS

8,0
41 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo EAD
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.11.2004
Europa:
11.03.2005
Polska:
11.03.2005
Producent:
Nintendo EAD
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
21.11.2004
Europa:
11.03.2005
Polska:
11.03.2005

Super Mario 64 DS - opis gry

Super Mario 64 DS to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez Nintendo na NDS-a w dniu premiery tej konsoli. Gra była odświeżoną wersją kultowego Super Mario 64, która do hołubionego pierwowzoru wprowadziła szereg dodatków.

W Super Mario 64 DS rzecz polega na powstrzymaniu Bowsera, choć rozgrywkę zaczynamy jako Yoshi, bowiem Mario wraz z Wario i Luigim zostali uwięzieni. Na przejście czeka tu wiele poziomów, w których rozlokowano 150 gwiazdek. Zdobywamy je na różne sposoby - pokonując bossa, wygrywając wyścig, rozwiązując łamigłówkę czy zbierając monety. W odróżnieniu od wcześniejszych i późniejszych części Super Mario (z wyjątkiem Sunshine) tutaj większy nacisk postawiono na eksplorację, a nie samo omijanie przeszkód.

 

W grze pojawiają się cztery grywalne postacie (ci wspomnieni na wstępie), co jest nowością względem oryginału z Nintendo 64. Przełączać możemy się między nimi dzięki power-upowi pod postacią czapki. Pozostałe dopałki to Power Flower, który daje poszczególnym bohaterom inne moce. Mario potrafi dzięki niemu latać, Luigi staje się niewidzialny, Wario zostaje pokryty metalem przez co staje się nietykalny, a Yoshi zieje ogniem. Umiejętności te są niezbędne by przejść grę. Do tego dochodzą także grzybki zwiększające siłę i rozmiar podopiecznych oraz piórka umożliwiające latanie w tym samym stylu co w SM64.

 

Gra robi użytek z obu ekranów konsoli. Na górnym obserwujemy rozgrywkę, a na dolnym mapkę aktualnej  lokacji. Ekran dotykowy można posłużyć do sterowania, jeśli ktoś ma taką ochotę. Nowością w wersji DS-owej jest tryb multiplayer dla czterech osób, w którym do dyspozycji mamy 36 minigier korzystających ze specjalnych funkcji sprzętu. Aby je jednak zdobyć, najpierw musimy złapać odpowiednią liczbę królików pojawiających się w głównym trybie.

Wideo - Super Mario 64 DS

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych