Stories Untold

Stories Untold

8,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.0
XONE 9.0
NS -
PC 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
No Code
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
27.02.2017
Europa:
27.02.2017
Producent:
No Code
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
27.02.2017
Europa:
27.02.2017

Stories Untold - opis gry

Stories Untold to gra przygodowa wyprodukowana przez studio No Code i wydana przez Devolver Digital. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach, a później trafił również na konsole Nintendo Switch, Xbox One i PS4.

Stories Untold to antologia czterech krótkich historii (każdą z nich można z powodzeniem przejść w niecałą godzinę) ocierających się o gatunek horroru - na pozór nie mających ze sobą nic wspólnego, lecz w rzeczywistości posiadających pewny wspólny mianownik. Wszystkie te historie, co warto wspomnieć, przechodzimy w odpowiedniej kolejności.

Pierwsza opowieść nosi tytuł The House Abandon. W jej przypadku mamy do czynienia ze swoistą grą w grze. Rzecz przypomina trochę dawne przygodówki, w których poczynaniami naszego bohatera/bohaterki kierowaliśmy wpisując odpowiednie komendy tekstowe. Gra (w grze) pozwala nam zasiąść przed starym komputerem i wcielić się w postać, który po roku przerwy wraca do swojego rodzinnego i odkrywa, że ten został w tajemniczych okolicznościach opuszczony.

Druga historia, The Lab Conduct, rozgrywa się tym razem w tajemniczym laboratorium, a my wchodzimy w buty asystenta badacza. W odróżnieniu od The House Abandon, gdzie korzystaliśmy ze starego komputera, tutaj operujemy dziwnym urządzeniem badawczym. Trzecia opowieść zabiera nas natomiast do opuszczonej bazy na Arktyce, zaś czwarta -- spajająca wszystkie wcześniejsze epizody -- do ponurego szpitala.

Produkcji studia No Code generalnie bliżej jest do miana interaktywnych opowieści niż gry w pełnym tego słowa znaczeniu, lecz generalnie nie brakuje tu również eksploracji (w dość mocno ograniczonym zakresie) oraz główkowania w postaci chociażby wpisywania odpowiedniego kodu.

Wideo - Stories Untold

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper