Steins; Gate 0

Steins; Gate 0

9,7
6 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 9.3
PC -
PS3 -
PS Vita 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mages.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
10.12.2015
Europa:
25.11.2016
Producent:
Mages.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Powieść graficzna
Premiery
Świat:
10.12.2015
Europa:
25.11.2016

Steins; Gate 0 - opis gry

Steins;Gate Zero to produkcja z gatunku visual novel wyprodukowana przy współpracy MAGES (dawniej 5pb.) oraz Nitroplus. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita. Wersja zlokalizowana ukazała się na dwóch ostatnich sprzętach za sprawą PQube. 

Steins;Gate Zero to kontynuacja Steins;Gate. Podobnie jak poprzednik gra kręci się wokół tematyki science-fiction. Historia skupia się na Rintaro Okabe, któremu nie udało się swego czasu uratować Kurisu Makise. A nawet wręcz przeciwnie - nieumyślnie doprowadził do jej śmierci. Wydarzenia te odbiły się przy tym mocno na jego psychice.
Jakiś czas później Okabe poznaje Maho Hiyajo, neurolog, która pracuje nad programem o nazwie Amadeus pozwalającym na cyfrowe odtworzenie czyjegoś mózgu w avatarze kierowanym przez sztuczną inteligencję. Hiyajo, co ciekawe, udało się zrekonstruować Makise jeszcze przed jej śmiercią.

Steins;Gate Zero to powieść graficzna, w związku z czym trudno tu mówić o “gameplayu” w ścisłym tego słowa znaczeniu. Nasz wpływ ogranicza się tu przede wszystkim do przewijania tekstu - dialogów oraz przemyśleń bohaterów i bohaterek. W grze pojawia się nowy patent zwany RINE Trigger, który zastąpił obecny w poprzedniej części Phone Trigger. Za jego pomocą (jest to aplikacja na smartfonie głównego bohatera) można wymieniać się wiadomościami i wpływać na relacje z innymi, co rzutuje na bieg fabuły. Jako tester Amadeusa Okabe może też komunikować się z wirtualną Makise, a ona z nim.

Za scenariusz, podobnie jak w przypadku poprzedniej części, odpowiadał Chiyomaru Shikura.

Wideo - Steins; Gate 0

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper