Steep

Steep

6,2
45 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.2
PS4 6.2
XONE 5.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Annecy
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
02.12.2016
Europa:
02.12.2016
Polska:
02.12.2016
Producent:
Ubisoft Annecy
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
02.12.2016
Europa:
02.12.2016
Polska:
02.12.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Steep (PS4)
7.0
Recenzja: Steep (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Steep - opis gry

Steep to gra sportowa w otwartym świecie z silnym aspektem społecznościowym wyprodukowana i wydana przez firmę Ubisoft. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. 

Akcja gry rozgrywa się w Alpach (podzielone na kilka pomniejszych regionów). Główną jej atrakcją jest otwarty świat, który przemierzamy celem brania udziału w rozmaitych sportowych wydarzeniach. Twórcy zaimplementowali łącznie cztery dyscypliny: narciarstwo, snowboard, wingsuit (szybowanie po wyskoczeniu z samolotu) oraz szybowanie paralotnią. Podczas rozgrywki możemy przełączać się na widok z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Co więcej, dostępny jest też widok z kamery GoPro przymocowanej do kasku zawodnika.

Nasze zadanie sprowadza się do eksploracji Alp i zaliczania kolejnych sportowych wyzwań różnego typu (innymi słowy nie ma tu fabuły). Gra stawia przed nami różne wytyczne, choć te przeważnie ograniczają się do zdobycia konkretnej liczby punktów lub zmieszczenia się w jakimś czasie. W Steep zaimplementowano oczywiście system tricków, który pozwala nam wykręcać różne mniej lub bardziej efekciarskie ewolucje podczas jazdy na nartach lub desce snowbordowej. Podczas wyścigów zgarniamy natomiast medale. Nasze dokonania możemy potem zapisywać w formie replayów i dzielić się nimi z innymi graczami w internecie. Aspekt społecznościowy nie ogranicza się oczywiście tylko do tego. Gracze mogą też ze sobą rywalizować.

Wraz z postępami zawodnik, którym gramy, może się rozwijać. Rozwija się on/ona w jednej z kilku dziedzin. Jest to np. Expolorer (kiedy odkrywamy nowe miejscówki i wyzwania), Freestyler (wykonujemy sztuczki) lub Bone Collector (wykonujemy najbardziej niebezpieczne ewolucje).

Wideo - Steep

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper