Star Ocean: The Last Hope

Star Ocean: The Last Hope

7,4
77 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.4
X360 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
tri-Ace
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   RPG akcji
Śr. czas:
100 godzin
Premiery
Świat:
19.02.2009
Europa:
05.06.2009
Polska:
05.06.2009
Producent:
tri-Ace
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   RPG akcji
Śr. czas:
100 godzin
Premiery
Świat:
19.02.2009
Europa:
05.06.2009
Polska:
05.06.2009

Star Ocean: The Last Hope - opis gry

Star Ocean: The Last Hope to RPG akcji przygotowane przez tri-Ace i wydane przez Square Enix na X360 oraz PS3. W tytule pojawia się większy nacisk na elementy science-fiction, niż w poprzednich odsłonach serii, które stawiały bardziej na motywy fantasy.

Akcja rozgrywa się kilkaset lat przed wydarzeniami z pierwszej odsłony Star Ocean. W 2064 roku doszło do wybuchu III Wojny Światowej, w której użyto broni masowej zagłady, co doprowadziło do wyjałowienia powierzchni Ziemi. W końcu doszło do podpisania paktów pokojowych, ale większość populacji planety zginęła. Ludzkość zaczęła odbudowywać w kolejnych latach swoją cywilizację. Zaplanowano, że w przestrzeń kosmiczną wysyłane będą oddziały Kosmicznego Rekonesansu. W jego ramach działa główny bohater gry Edge Maverick, który musi eksplorować nowo odkryte planety w poszukiwaniu warunków dla zakładania przez ludzkość kolonii zdolnych do samodzielnego podtrzymywania życia.

 

Star Ocean: The Last Hope wykorzystuje system rozgrywki znany z poprzednich odsłon serii. Eksploracja lokacji prowadzona jest w ujęciu TPP, a walki odbywają się na oddzielnych arenach w czasie rzeczywistym. W starciach udział biorą czterej bohaterowie, tak jak w pierwszym Star Ocean (w kolejnych częściach tę ilość zmniejszono do trzech zawodników). Nowością w trakcie batalii jest współczynnik Rush oraz tzw. Blindsides. Rush pozwala graczom na wykonywanie ataków wyprzedzających, przed ciosem wroga. Blindsides pozwalają natomiast na kontrowanie ofensywy przeciwnika poprzez szybkie wyskoczenie z oznaczonego pola widzenia postaci. Po wyjściu z tego obszaru, należy zajść adwersarza od tyłu i wykonać atak.

 

Star Ocean: The Last Hope zostało pozytywnie przyjęte przez dziennikarzy i graczy - znacznie lepiej niż wydane w tamtym czasie Infinite Undiscovery oraz The Last Remnant. Średnia ocen oscyluje wokół wartości 8/10. Wg danych podanych przez Square Enix w maju 2009 roku na całym świecie rozeszło się 450 tysięcy egzemplarzy gry.

Wideo - Star Ocean: The Last Hope

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper