Spacelords

Spacelords

7,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE -
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
MercurySteam
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Platformowa
Liczba graczy:
1-5
Premiery
Świat:
22.09.2017
Europa:
22.09.2017
Producent:
MercurySteam
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Platformowa
Liczba graczy:
1-5
Premiery
Świat:
22.09.2017
Europa:
22.09.2017

Spacelords - opis gry

Spacelords to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowana i wydana przez hiszpańskie studio MercurySteam. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Akcja rozgrywa się na tytułowej planecie, której szczególną cechą jest wielkie pęknięcie. Znajdują się na niej złoża niezwykle cennej substancji zwanej aleph, dzięki której zyskać można nadludzkie zdolności. O aleph walczą dwie grupy - wyjęci spod prawa “raiderzy” oraz pewna potężna korporacja.

Spacelords to strzelanina stawiająca nacisk na wieloosobowe potyczki (choć posiada też fabułę), przy czym warto dodać, że różni się ona od większości gier tego typu. W zmaganiach bierze udział do pięciu osób jednocześnie. Cztery z nich działają razem musząc wykonywać zadania różnego rodzaju, jak ochranianie więźnia, którego należy odbić, tudzież próba zepsucia reaktora. Piąta osoba natomiast wchodzi staje się antagonistą, który musi powstrzymać pozostałą czwórkę. Gameplay produkcji MercurySteam inspiruje się więc kultowym Perfect Dark z Nintendo 64.

W grze zaimplementowano także kilka innych interesujących patentów. Po pierwsze, istotny wpływ na przebieg potyczek ma stres. Gdy zaczyna się on podwyższać (kiedy biegamy, strzelamy, otrzymujemy obrażenia), układ krwionośny naszej postaci zaczyna się świecić, a to sprawia, że jest ona widoczna przez ściany. Po drugie, system walki wręcz opiera się na zasadach podobnych do zabawy w papier-nożyce-kamień. Do dyspozycji mamy trzy umiejętności: chwyt, uderzenie oraz unik. Do tego dochodzą także umiejętności specjalne.

W grze zaimplementowano system rozwoju. Po zakończeniu misji możemy wybrać jedną z trzech opcji: punkty dla frakcji, punkty dla postaci lub plany broni.

W 2018 roku twórcy zadecydowali o zmianie modelu biznesowego na F2P i tytułu gry z Raiders of the Broken Planet na Spacelords. Pewne modyfikacje poczyniono także w kwestii systemu rozwoju.

Wideo - Spacelords

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper