Sly Cooper: Złodzieje w czasie

Sly Cooper: Złodzieje w czasie

Ocena wg platformy:

PS3 8.0
PS Vita 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sanzaru Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Platformowa,   Skradanka
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
05.02.2013
Europa:
28.03.2013
Polska:
28.03.2013
Producent:
Sanzaru Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Platformowa,   Skradanka
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
05.02.2013
Europa:
28.03.2013
Polska:
28.03.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Sly Cooper: Złodzieje w Czasie (PS3)
8.0
Recenzja: Sly Cooper: Złodzieje w Czasie (PS3)

Sly Cooper: Złodzieje w czasie - opis gry

Sly Cooper: Złodzieje w Czasie jest kolejną odsłoną serii opowiadającej o Szopie-Złodzieju, której przygotowaniem zajęło się studio Sanzaru Games – zespół ten ma na swoim koncie między innymi udane Sly Cooper HD Collection. Gra została wydana w 2012 roku na PlayStation 3 i PlayStation Vita

Głównym bohaterem gry jest tytułowy Sly - szop i emerytowany złodziej, którego okoliczności zmusiły jednak do powrotu do zawodu. Fabuła koncentruje się na księdze Kradziejus Szopus, w której zapisano dzieje jego przodków. Niestety z czasem tekst zaczął z niej znikać, przez co Sly'owi nie pozostało nic innego, jak ruszyć w podróż w czasie i przestrzeni, by uratować członków swej rodziny. Choć pierwsze skrzypce odgrywa tu Sly, w Złodziejach w Czasie powracają postacie znane z poprzednich odsłon serii, takie jak Bentley (żółw poruszający się na odrzutowym wózku inwalidzkim, któremu nie są obce żadne wynalazki) oraz Murray (hipopotam, istny czołg, który nie patyczkuje się z przeciwnikami). W późniejszej fazie rozgrywki do naszych podopiecznych dołącza również cała plejada innych bohaterów różniących się od siebie przede wszystkim umiejętnościami i preferowanym stylem działania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Misje, w których uczestniczy gracz, rozgrywają się w zróżnicowanych epokach i miejscach. Podczas zabawy trafiamy więc do feudalnej Japonii, Paryża, a także na Dziki Zachód. Przez większość rozgrywki musimy kryć się za plecami przeciwników i po cichu ich eliminować, starając się przy tym nie alarmować niepotrzebnie innych oponentów. Pewnego smaczku dodaje zabawie fakt, iż Sly może przebierać się w stroje pasujące do danej epoki, które zapewniają mu większą swobodę działania. Każdą z misji wieńczy walka z bossem, którego pokonania wymaga opracowania skutecznej taktyki i odkrycia jego słabych punktów. Oprócz zadań głównych, na graczy czekają tutaj również poboczne formy aktywności, takie jak rozmaite minigry oraz poszukiwanie cennych przedmiotów, skrzętnie poukrywanych na każdym z etapów.

Wersja na PlayStation 3 wykorzystuje opcję Cross-Controller, dzięki czemu konsola PlayStation Vita może nie tylko służyć jako kontroler, lecz również skaner otoczenia, który wskazuje położenie porozrzucanych po mapach skarbów.

Wideo - Sly Cooper: Złodzieje w czasie

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper