Silk

Silk

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
iHobo Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Otwarty świat
Premiery
Świat:
11.10.2019
Europa:
11.10.2019
Producent:
iHobo Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Otwarty świat
Premiery
Świat:
11.10.2019
Europa:
11.10.2019

Silk - opis gry

Silk to gra RPG wyprodukowana przez niezależne studio iHobo Games i wydana przez Huey Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch. Według twórców oferował on największy ręcznie stworzony świat w historii gier video.

Silk to gra RPG z otwartym światem nawiązująca do protoplastów tego gatunku, tytułów takich jak Elite, Mercenary czy Lords of Midnight. Akcja rozgrywa się w starożytności, a konkretnie w roku 200 n.e. Wybrać możemy jedną z czterech postaci: buntownik, warlord, arystokrata lub podróżnik. Nasza decyzja wpływa na to, z jakim wyposażeniem rozpoczniemy, ale przede wszystkim wytyczy nam cel do zrealizowania, np. pokonanie Królestwa Partów lub nawiązywanie relacji handlowych.

Podczas rozgrywki przemierzamy tzw. jedwabny szlak, drogę handlową łączącą Chiny z Europą i Bliskim Wschodem. Świat gry liczy sobie trzy miliony kilometrów kwadratowych, co czyni zeń jednocześnie największy ręcznie (czyli nie generowany proceduralnie) świat w historii gier video. Wydarzenia obserwujemy zaś z perspektywy pierwszej osoby.

Jak wspomniano, w zależności od roli, jaką dla siebie wybierzemy, nasz ostateczny cel będzie inny, choć podróżując przez jedwabny szlak będziemy wykonywać z grubsza te same czynności: odwiedzać miasta i osady, handlować, odprawiać rytuały (potrzebne do nawiązywania relacji z różnymi państwami; potrzebne będą do tego jednak zwierzęta, aby je złożyć w ofierze) czy walczyć (z bandytami, dzikimi zwierzętami itd.). Kluczowe znaczenie mają w tym kontekście doradcy, których możemy zabrać ze sobą maksymalnie siedmiu. To od nich zależy, jakie będziemy mieli opcje wyboru (a tych twórcy przygotowali łącznie kilkaset). Jeśli doradca uzna, że np. walka w danym miejscu nie ma sensu, wówczas nie będziemy mieli możliwości jej stoczenia. 

Podczas ekspedycji niemałe znaczenie mają również zapasy żywności, które kurczą się wraz z czasem. W Silk zaimplementowano też system zmiennych pór dnia. 

Wideo - Silk

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper