Rome: Total War - Barbarian Invasion

Rome: Total War - Barbarian Invasion

8,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.3
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
27.09.2005
Europa:
28.09.2005
Polska:
12.10.2005
Producent:
Creative Assembly
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
27.09.2005
Europa:
28.09.2005
Polska:
12.10.2005

Rome: Total War - Barbarian Invasion - opis gry

Rome: Total War - Barbarian Invasion to strategia wyprodukowana przez Creative Assembly i wydana przez SEGA 27 września 2005 roku na świecie i dzień później na terenie Europy na PC z systemem Windows. Na terenie Polski, dzięki Licomp Empirical Multimedia, produkcja pojawiła się 12 października 2005 roku. W 2017 przy wsparciu Feral Interactive, ukazała się wersja na iPada. Jest to pierwszy dodatek wydany do Rome: Total War. 

Produkcja pod względem mechaniki rozgrywki jest mieszanką strategii turowej oraz czasu rzeczywistego. W trybie turowym poruszamy się po mapie, rozwijamy miasta, w trybie czasu rzeczywistego walczymy na różnorodnych arenach z przeciwnikiem. Podobnie jak w większości strategii, zarówno czynnik militarny jak i ekonomiczno-społeczny jest istotny i o żadnym z nich nie wolno zapomnieć.

Dalsza część tekstu pod wideo

W tym dodatku deweloper zdecydował się przedstawić końcowe momenty epoki starożytności, kiedy to Imperium Rzymskie było podzielone na Wschodnie oraz Zachodnie, a Zachodnie chyliło się ku upadkowi. Deweloper starał się przy tym jak najwierniej oddać panujące wtedy realia, tak więc gracz będzie miał okazję pokierować np. słoniami. Produkcja pozwala przetestować tą mechanikę w rozgrywce sieciowej do 8 osób,  bitwach opartych o wymysł gracza lub historyczne starcia albo kampanii.

Akcja dodatku przedstawia okres z V wieku n.e., kiedy to przez Europę przechodziła fala Hunów, a w Azji znaczącą siłę stanowili Persowie. Gracz wybiera więc jedną z dostępnych stron tego konfliktu i stara się wpłynąć na historię.

Wideo - Rome: Total War - Barbarian Invasion

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper