Roguebook

Roguebook

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.0
XSX|S -
NS -
PC 7.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Abrakam Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Karciana,   Roguelike
Premiery
Świat:
17.06.2021
Europa:
17.06.2021
Producent:
Abrakam Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Karciana,   Roguelike
Premiery
Świat:
17.06.2021
Europa:
17.06.2021

Roguebook - opis gry

Roguebook to karcianka wyprodukowana przez Abrakam Entertainment i wydana przez Nacon. Tytuł ukazał się najpierw na PC, a później trafił na konsole: PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch. Przy jej projektowaniu brał udział Richard Garfield, twórca Magic: The Gathering.

Fabuła - Roguebook

Produkcja Abrakam Entertainment posiada fabułę, lecz jest ona przedstawiana w sposób minimalistyczny. Gra pozwala nam się wcielić w dość stereotypowych bohaterów rodem z tradycyjnego fantasy, którzy zostali uwięzieni na kartach tytułowej książki. Ich zadaniem jest się wydostać z tego osobliwego więzienia.

Rozgrywka - Roguebook

Podczas rozgrywki kierujemy drużyną wybranych bohaterów, którzy muszą uwolnić się z książki i po drodze rozprawić ze wszystkimi podsuwanymi przez nią niebezpieczeństwami. W trakcie zmagań gromadzimy atrament, a ten pozwala nam z kolei usuwać ‘mgłę wojny’ zalegającą na stronicach książki i brać udział w coraz bardziej wymagających przygodach. Plansza (stronica książki) podzielona jest na sześciokątne pola, po których poruszamy się naszymi podopiecznymi.

Główną atrakcją Roguebook jest jednak system walki. Bohaterowie zamiast zwyczajnej listy komend dysponują talią kart (jest ich ponad dwieście), z których korzystamy, gdy chcemy użyć jakiejś zdolności ofensywnej lub obronnej zdolności. Postacie reprezentują różne profesje, co przekłada się także na karty, jakimi dysponują. Karty mogą zadawać obrażenia nieprzyjaciołom, podnosić nasze parametry, podnosić potencjał bojowy podopiecznych lub obniżać go przeciwnikom etc. Z czasem pozyskujemy nowe karty, a także specjalne przedmioty mogące przypisać im jakąś dodatkową przypadkową właściwość. Dodać również warto, iż pewnym urozmaiceniem jest to, jaką pozycję zajmujemy na polu bitwy. 

W Roguebook zaimplementowano elementy roguelike. 

Wideo - Roguebook

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper