Rise of the Tomb Raider - Cold Darkness Awakened

Rise of the Tomb Raider - Cold Darkness Awakened

6,0
14 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
XONE 5.6
PC 6.7
X360 4.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Crystal Dynamics
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
2 godzin
Premiery
Świat:
29.03.2016
Europa:
29.03.2016
Producent:
Crystal Dynamics
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
2 godzin
Premiery
Świat:
29.03.2016
Europa:
29.03.2016

Rise of the Tomb Raider - Cold Darkness Awakened - opis gry

Rise of the Tomb Raider - Cold Darkness Awakened to drugie rozszerzenie do gry action-adventure Rise of the Tomb Raider. Było ono dostępne na komputerach oraz na konsolach Xbox 360, Xbox One oraz PlayStation 4 (wersja na sprzęt Sony była dostępna już na płycie).

W Cold Darkness Awakened Lara trafia do opuszczonego radzieckiego bunkra, gdzieś na syberyjskim odludziu, który skrywa kilka mrocznych tajemnic. Organizacja Trinity, która dotarła doń przed Larą, uwolniła przypadkowo śmiertelnie niebezpieczne patogeny, które są w stanie przemienić człowieka w bezmyślne zombie (najskuteczniej oddziałując na mężczyzn, czyli na żołnierzy Trinity, stymulując testosteron i produkując adrenalinę). Jak się rychło okazuje, miało to związek z dawnymi eksperymentami, których celem było stworzenie superżołnierzy.

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, dodatek Cold Darkness Awakened nie wprowadza do znanej formuły żadnych nowych gameplayowych rozwiązań. Rozkłada za to nieco inaczej akcenty. Tym razem bowiem gra zachęca nas do tego, byśmy poruszali się możliwie cicho i eliminowali przeciwników nie robiąc hałasu. Przydaje się więc przede wszystkim łuk zamiast broni palnej (zwłaszcza że amunicja do niej nie występuje tu w nadmiarze). Co więcej, niekiedy wręcz trzeba podejść na tyle blisko, aby wykonać stealth killa, ponieważ niektórzy nieprzyjaciele dysponują pancerzami.

Skradanie i walkę urozmaicają też inne czynności, np. łamigłówki, przy których rozwiązywaniu korzystamy z elementów otoczenia. Nie są one jednak szczególnie wymagające.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper