Rise of the Argonauts

Rise of the Argonauts

6,0
20 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.2
PS3 6.2
X360 5.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Liquid Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   RPG akcji
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
16.12.2009
Europa:
16.12.2009
Polska:
16.12.2009
Producent:
Liquid Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   RPG akcji
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
16.12.2009
Europa:
16.12.2009
Polska:
16.12.2009

Rise of the Argonauts - opis gry

Rise of the Argonauts to gra action-adventure z elementami RPG wyprodukowana przez studio Liquid Entertainment i wydana przez Codemasters na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Tytuł był luźną adaptacją mitu o Jazonie.

Głównym bohaterem jest król Jazon z Jolkos, wyspy położonej na Morzu Egejskim. Pewnego dnia idylliczne życie na wyspie dobiega końca. W dzień zaślubin Jazona z królową Alcmene zjawiają się najeźdźcy, którzy zabijają niedoszłą żonę głównego bohatera. Mija trochę czasu od tego zdarzenia. Jazon odkrywa sposób, którzy rzekomo miałby przywrócić do życia Alcemene. Potrzebuje jednak do tego złotego runa. Wraz z kilkoma towarzyszami, argonautami, wyrusza on więc w świat w długą i niebezpieczną podróż.

W trakcie zmagań eksplorujemy odwiedzane miejscówki, walczymy, nawiązujemy relacje z napotykanymi NPC-ami, możemy wykonywać zlecane nam przez innych questy itd. System walki jest czysto zręcznościowy. Nasz podopieczny ma do dyspozycji trzy rodzaje broni (plus tarczę do obrony), pomiędzy którymi można się dynamicznie przełączać jednym wciśnięciem przycisku. Daje to możliwości klecenia efekciarskich, śmiercionośnych combosów. Naszemu podopiecznemu pomagają też jego towarzysze broni. Gdy znajdują się w pobliżu, możemy np. odpalić specjalny atak.

W grze zaimplementowano dość oryginalny system rozwoju. Otóż wykonywane w trakcie rozgrywki uczynki możemy zadedykować jednemu z czterech greckich bogów. Mogą to być odpowiedzi podczas konwersacji albo np. zaciukanie przeciwników. Za nie otrzymujemy punkty, które następnie można przeznaczyć na rozwój postaci (każdy bóg to zarazem inne drzewko ze skillami).

Wideo - Rise of the Argonauts

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper