Rhythm Thief & the Emperor's Treasure

Rhythm Thief & the Emperor's Treasure

7,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.01.2012
Europa:
05.04.2012
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Muzyczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
19.01.2012
Europa:
05.04.2012

Rhythm Thief & the Emperor's Treasure - opis gry

Rhythm Thief & the Emperor’s Treasure to produkcja łącząca w oryginalny sposób cechy gry muzycznej i przygodowej. Za jej stworzenie i wydanie odpowiadała Sega. Rhythm Thief ukazał się na 3DS-ie.

Historia kręci się tutaj wokół Raphaela, na pozór zwyczajnego 18-letniego chłopaka, który po zmroku zamienia się w złodzieja dzieł sztuki nazywanego Phantom R. Dlaczego Raphael kradnie owe dzieła sztuki, a następnie zwraca je w nienaruszonym stanie? Tego początkowo nie wiadomo. Najważniejszym celem głównego bohatera jest jednak odnalezienie zaginionego ojca, który zostawił mu monetę z dziwnym symbolem. Ten symbol dostrzega później podczas wizyty w muzeum, co stanowi dla niego pewną wskazówkę. Oczywiście z czasem sytuacja się nieco skomplikuje. Pojawi się gość podający się za Napoleona Bonaparte oraz tajemnicza dziewczyna Marie, która zdaje się mieć jakiś związek z ojcem Raphaela.

Rozgrywka Rhythm Thief łączy w sobie elementy różnych gatunków. Akcja rozgrywa się w Paryżu, po którym poruszamy się używając ekranu dotykowego. W mieście znajdziemy różne lokacje, wyzwania oraz NPC-ów oferujących mniej lub bardziej przydatne informacje. Są też znajdźki - nuty, medale oraz dźwięki, które można wykorzystać przy rozwiązywaniu łamigłówek bądź konstruowaniu specjalnych instrumentów. Przede wszystkim najważniejsze są jednak rytmiczne minigierki oraz wydarzenia popychające fabułę naprzód.

W rytmicznych minigrach korzystamy z ekranu dotykowego, przycisków oraz żyroskopu. Przykładowo przyciski wciskamy podczas pościgu, ekran dotykowy smyramy aby schować się za statuami, a żyroskop przydaje się do robienia uników wymagających wychylenia konsoli. W zależności od tego, jak nam poszło, otrzymujemy medale, a za nie da się nabyć przedmioty przydatne w innych minigrach.

Gra oprócz trybu fabularnego posiada też multiplayer dla dwóch osób oraz robi użytek z funkcji Streetpass. Twórcy udostępnili też tu i ówdzie wyzwania inspirowane znanymi tytułami Segi, jak Space Channel 5 czy Samba de Amigo.

Wideo - Rhythm Thief & the Emperor's Treasure

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper