Resident Evil Code: Veronica X HD

Resident Evil Code: Veronica X HD

8,0
88 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.9
X360 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Horror
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
27.09.2011
Europa:
28.09.2011
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Horror
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
27.09.2011
Europa:
28.09.2011

Resident Evil Code: Veronica X HD - opis gry

Resident Evil Code: Veronica X HD jest grą z gatunku survival horror wyprodukowaną i wydaną przez Capcom we wrześniu 2011 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 w dystrybucji cyfrowej. Code: Veronica X HD jest reedycją ponad dzisięcioletniej gry, która wcześniej ukazała się na konsole Dreamcast, PlayStation 2 oraz GameCube.

Bohaterka Resident Evil 2, Claire Radfield, udaje się do paryskiego laboratorium Umbrelli, gdzie ma nadzieję odszukać swojego brata, Chrisa. Niestety, zostaje schwytana i przetransportowana do więzienia na wyspie Rockfort. Budzi się w ciemnej celi, z której po chwili udaje jej się wydostać. Szybko odkrywa, że otoczenie trawione jest pożarem, a po okolicy snują się zombiaki. Na drodze bohaterki nieoczekiwanie pojawia się Steve Burnside, który zapałał do Claire uczuciem. Z czasem oboje przeniosią się do tajnej bazy rodziny Ashfordów na Antarktydzie, gdzie odkryją przerażająca prawdę kryjącą się za wirusem T-Veronica.

Rozgrywka w Resident Evil Code: Veronica X HD jest bardzo podobna do trzech klasycznych odsłon Resident Evil, znanych posiadaczom pierwszej konsoli Sony. Code: Veronica ukazało się pierwotnie w 2000 roku i było swoistym podsumowaniem znanej wszystkim formuły. Śledzimy zatem akcję z perspektywy trzeciej osoby, ale naszą postać oglądamy ze statycznych kamer. Taki zabieg budować miał klimat strachu i niepewności, gdyż nigdy do końca nie możemy być pewni, czy coś nie pojawi się zaraz przed nami. Zabawa w CV dzieli się na dwa podstawowe elementy: rozwiązywanie wymyślnych zagadek logicznych oraz walkę z zombie i innymi mutantami. Do obrony używamy broni palnej oraz noża, choć najroztropniejszym wyjściem jest omijanie przeciwników.

Grę Capcomu poważnie nadgryzł ząb czasu. Lokacje są pustawe, nie widać jednolitej koncepcji kolorystycznej, a angielski dubbing jest bardzo słaby. Deweloper w omawianej wersji podbił rozdzielczość, a także dodał obsługę trofeów/osiągnięć oraz sieciową tablicę rekordów.

Wideo - Resident Evil Code: Veronica X HD

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper