Rage of the Dragons

Rage of the Dragons

Producent:
Evoga / Noise Factory / BrezzaSoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
2022
Europa:
2022
Producent:
Evoga / Noise Factory / BrezzaSoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
2022
Europa:
2022

Rage of the Dragons - opis gry

Rage of the Dragons to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez studia Evoga i Noise Factory. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach i Neo Geo, jego remaster trafił z kolei na PS4, Xbox One i Switch za sprawą QUByte Interactive.

Rozgrywka - Rage of the Dragons

Rage of the Dragons to gra, która pierwotnie powstawała jako sequel bijatyki na podstawie Double Dragon z 1995 roku, jeden ze względu na prawne perturbacje jej tytuł (wraz z częścią zawartości) musiał ulec zmianie.

Systemowo koprodukcja meksykańskiego studia Evoga i japońskiego Noise Factory przywodzi na myśl wiele innych bijatyk SNK. W starciach uczestniczą cztery postacie (choć, rzecz jasna, nie jednocześnie). Podczas rozgrywki korzystamy z czterech przycisków odpowiedzialnych za dwa uderzenia pięścią (słabe i mocne) oraz dwa kopniaki. Zawodnicy mogą się też turlać w celu unikania ataków i używać specjalnych technik dostępnych po zapełnieniu odpowiedniego wskaźnika. 

Bijatykową formułę urozmaica kilka patentów. Po pierwsze, mechanika ‘poświęcenia’. Zawodnik/zawodniczka może poświęcić swój pasek energii (i co z tym idzie siebie) i przekazać go drugiej postaci. Po drugie, tzw. launcher. Pozwala on wybić rywala/rywalkę w powietrze, po czym zmasakrować go/ją zaprogramowaną kombinacją ataków.

W Rage of the Dragons do naszej dyspozycji oddano szesnaście grywalnych postaci. Jeśli chodzi o zaś warianty rozgrywki, to wybierać możemy spośród dość standardowego zestawu, na który składa się z Story Mode (trybu fabularnego), VS Mode (multiplayer) oraz Practice, tj. tryb treningowy przeznaczony do szlifowania umiejętności. 

Wideo - Rage of the Dragons

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper