RPG Maker MV

RPG Maker MV

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Kadokawa Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna
Premiery
Świat:
23.10.2016
Europa:
23.10.2016
Producent:
Kadokawa Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna
Premiery
Świat:
23.10.2016
Europa:
23.10.2016

RPG Maker MV - opis gry

RPG Maker MV to kolejna odsłona znanego edytora umożliwiającego tworzenie własnych gier RPG. Za produkcję aplikacji odpowiadała firma Kadokawa. Produkcja ukazała się na komputerach PC oraz konsolach PS4 i Nintendo Switch (w planach była też wersja na Xbox One, lecz ostatecznie zrezygnowano z planów jej wydania).

Rozgrywka - RPG Maker MV

RPG Maker MV nie jest grą w ścisłym słowa znaczeniu, tylko programem umożliwiającym tworzenie własnych RPG-ów (przede wszystkim na modłę tych klasycznych japońskich), a następnie granie w nie (niektóre zresztą były udostępniane jako komercyjne produkty). MV to kolejna jego edycja oferująca więcej assetów, opcji, funkcji, możliwość tworzenia większych map, wsparcie dodatkowych urządzeń itd.

Twórcy zadbali o przyjazny interfejs graficzny, który pozwala tworzyć i modyfikować najróżniejsze aspekty naszego dziełka. Możemy więc tworzyć mapy lokacji (i umieszczać na nich elementy otoczenia typu przełączniki, przejścia mniej lub bardziej tajne oraz inne atrakcje), reżyserować scenki fabularne, projektować bohaterów historii, potwory i przeciwników, z którymi przyjdzie się im zmierzyć, a nawet ustalać parametry (tych jest sześć plus skille pasywne), wymyślać ataki, innego rodzaju umiejętności oraz modyfikować ekwipunek.
 
Warto dodać, że do naszej dyspozycji oddano gotowe assety, dzięki którym rozbudowujemy własne światy. Jest to bardzo wygodna opcja dla tych wszystkich, którzy niekoniecznie czują się na siłach, aby stworzyć coś własnego (choć, oczywiście, nie brakuje też funkcji, które pozwalają nam stworzyć własne graficzne elementy różnego rodzaju). Do wyboru mają oni przygotowane zawczasu grafiki i sprite’y. Pozwalają one tworzyć zróżnicowane światy: ruiny, pustynne osady zakopane w śniegu wioski itd. itp.

Stworzone przez nas gry możemy po wszystkim udostępniać w sieci. Tytuły te są dostępne bez dodatkowych opłat.

Wymagania sprzętowe - RPG Maker MV

System operacyjny: Microsoft® Windows® 7/8/8.1/10 (32bit/64bit)
Procesor: Intel Core2 Duo lub lepszy
Pamięć: 4 GB RAM
Karta graficzna: karta wspierająca DirectX 9/OpenGL 4.1
Miejsce na dysku: 1 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - RPG Maker MV

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper