Q.U.B.E: Director's Cut

Q.U.B.E: Director's Cut

6,6
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.8
XONE 6.0
PC 6.0
Wii U -
PS3 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Toxic Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
21.07.2015
Europa:
22.07.2015
Producent:
Toxic Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
21.07.2015
Europa:
22.07.2015

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Q.U.B.E: Director's Cut
7.5
Recenzja gry: Q.U.B.E: Director's Cut
PS4 XONE PC

Q.U.B.E: Director's Cut - opis gry

Q.U.B.E.: Director’s Cut to gra logiczna wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Toxic Games. Tytuł był rozbudowaną wersją Q.U.B.E. z 2012 roku i pojawił się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Wii U i Xbox One.

Q.U.B.E. to skrót od Quick Understanding of Block Extrusion. W grze wchodzimy w buty anonimowego gościa, którego zadaniem jest po prostu pokonywać kolejne logiczne zagadki umiejscowione w (tajemniczych) sterylnych pomieszczeniach. Produkcja Toxic Games posiada jednak pewien wątek fabularny, który został dodatkowo rozbudowany w wersji Director’s Cut.

Nasz podopieczny może poruszać się z pełną swobodą we wszystkich kierunkach oraz skakać. Trzon rozgrywki polega jednak na manipulowaniu różnokolorowymi sześcianami porozmieszczanymi na planszach, które przyjdzie nam odwiedzać. Każdy z nich ma inną funkcję. Czerwone da się rozciągać, żółte (występujące w grupach po kilka) mogą posłużyć do budowania przydatnych konstrukcji, niebieskie służą jako trampolina, fioletowe umożliwiają przestawianie ścian w pomieszczeniach, a zielone działają jak platforma.

Korzystając z wyżej wspomnianych klocków musimy zbudować drogę do wyjścia. Początkowo łamigłówki pozwalają nam się wdrożyć, ale z czasem jest coraz trudniej, a jakby tego było mało dochodzą nowe myki urozmaicające wyzwania, np. pokoje, w których całkowicie wyłączono światło.

Wersja Director’s Cut, jak już wspomnieliśmy, wprowadza nieco nowego do zawartości podstawowej wersji gry. Są to nowe wątki fabularne (za scenariusz odpowiada Rob Yescombe), nowa ścieżka dźwiękowa oraz dodatkowe wyzwania.

Wideo - Q.U.B.E: Director's Cut

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper