Pro Evolution Soccer 5

Pro Evolution Soccer 5

8,2
78 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.1
PSP 7.3
PS2 8.4
XBOX 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami TYO
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
90 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
21.10.2005
Europa:
21.10.2005
Polska:
21.10.2005
Producent:
Konami TYO
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
90 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
21.10.2005
Europa:
21.10.2005
Polska:
21.10.2005

Pro Evolution Soccer 5 - opis gry

Pro Evolution Soccer 5 to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana i wydana przez Konami. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 2, Xbox oraz PlayStation Portable (była to pierwsza w historii serii wersja na sprzęt przenośny).

Pro Evolution Soccer 5 udoskonala formułę serii stawiając na jeszcze większy realizm, wprowadzając nową zawartość i balansując rozgrywkę. Twórcy poprawili oczywiście grafikę (na uwagę zasługują zwłaszcza lepiej odwzorowane twarze piłkarzy), udostępnili więcej opcji w edytorze (np. w dziedzinie projektowania strojów), zaimplementowali nowe warunki pogodowe (śnieg), a przede wszystkim dodali tryb umożliwiający granie przez sieć (gromadzący też punkty i różne statystyki z naszych potyczek).

Poza tym tryby wyglądają dość standardowo. Dostępna jest opcja pozwalająca rozegrać szybki mecz (Match), jest też liga pozwalającą wybrać liczbę drużyn oraz inne ustawienia (League), puchar (w nim także możemy wybrać najbardziej pasujące nam rzeczy), a także najważniejszy tutejszy tryb - Master League. W nim nie tylko rozgrywamy kolejne mecze składające się na sezon (jest to i liga, i puchary), ale także wchodzimy w buty menedżera ustalając skład i decydując o transferach. Im wyższa pozycja naszego zespołu, tym lepszych piłkarzy możemy ściągnąć. Kasę otrzymujemy za wygrane mecze. Łącznie PES5 oferuje 57 reprezentacji narodowych oraz ponad 130 drużyn klubowych, przy czym pełna licencja obowiązuje w przypadku ligi hiszpańskiej, włoskiej i holenderskiej.

Jeśli chodzi o multiplayer, to wygląda to różne w zależności od wersji. Na PS2 grać może maksymalnie osiem osób, na Xboxie cztery, a na PSP dwie. Co warto dodać, w przypadku wersji na PS2 i PSP istnieje też opcja wymiany danych.

Wideo - Pro Evolution Soccer 5

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper