Pro Evolution Soccer 2009

Pro Evolution Soccer 2009

7,1
71 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS3 7.3
X360 7.2
Wii 5.5
PSP 5.2
PS2 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
42 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.10.2008
Europa:
17.10.2008
Polska:
17.10.2008
Producent:
Konami
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
42 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.10.2008
Europa:
17.10.2008
Polska:
17.10.2008

Pro Evolution Soccer 2009 - opis gry

Pro Evolution Soccer 2009 jest grą sportową traktującą o piłce nożnej, wyprodukowaną i wydaną przez japońską firmę Konami w październiku 2008 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Ukazały się również wersje na PS2 i PSP, a także Nintendo Wii. Wydania na starsze konsole Sony, nie licząc zmienionych składów, nie różnią się praktycznie niczym od PES-a sprzed roku. Na Wii deweloper zupełnie inaczej rozwiązał kwestię sterowania.

Edycja 2009, podobnie jak Pro Evolution Soccer 2008, zorientowana jest na szybką grę w ofensywie. Po raz kolejny zdecydowanie trudniej jest odebrać piłkę atakującemu, a trzymanie pressingu na niewiele się zdaje. W dodatku podwajanie krycia jest tak samo mało skuteczne jak w zeszłorocznej odsłonie. Ataki skrzydłami, które były do tej pory największą siłą ofensywnie usposobionych drużyn, jeszcze bardziej zyskały na skuteczności. Teraz nawet średniej klasy piłkarzem łatwiej jest dobiec do linii końcowej lub narożnika pola karnego, a następnie położyć na ziemi obrońcę i posłać futbolówkę na dalszy słupek. Gra doczekała się niewielu zmian i pod względem rozgrywki może wydawała się archaiczna.

 

Podczas gdy FIFA już dawno przeszła na analogowy sposób sterowania zawodnikami, w PES  2009 przy pomocy gałki analogowej gra się niewygodnie, więc trzeba sobie radzić przy pomocy d-pada, przez co zawodnikiem można poruszać się tylko w jednym z ośmiu kierunków. W kwestii licencji nowe Pro Evolution Soccer zrobiło jednocześniej krok w przód oraz w tył. Konami straciło licencję na ligę hiszpańską, natomiast w angielskiej licencjonowane są tylko dwa kluby - tym razem Manchester United oraz Liverpool. Miłą nowością jest pozyskanie licencji na Ligę Mistrzów i obecny w związku z tym stosowny tryb w grze. Na początku można obejrzeć charakterystyczny filmik zapowiadający, usłyszeć piękny utwór, który towarzyszy rozgrywkom od lat, przed meczem zobaczyć powiewającą piłkę na środku boiska, a wokół murawy obecne są wszystkie reklamy znane z rzeczywistości. Dodano również tryb Be A Legend, w którym gracz tworzy własnego zawodnika, a następnie pnie się po szczeblach piłkarskiej kariery. Usprawniono multiplayer online, dzięki czemu rywalizacja z innymi graczami jest znacznie przyjemniejsza.

 

Jeśli chodzi o oprawę graficzną w PES 2009, to nie doczekaliśmy się zbyt wielu zmian w porównaniu z poprzednią częścią. Konami w dalszym ciągu bazuje na silniku, który powstał z myślą o PlayStation 2. Muzyka przygrywająca w menu jest licencjonowana, ale postarano się o obecność jedynie drugoligowych kapel.

Wideo - Pro Evolution Soccer 2009

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper