PixelJunk 4am

PixelJunk 4am

6,2
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Q-Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Muzyczna,   PS Move
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.05.2012
Europa:
15.05.2012
Producent:
Q-Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Muzyczna,   PS Move
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
15.05.2012
Europa:
15.05.2012

PixelJunk 4am - opis gry

PixelJunk 4am to aplikacja służąca do tworzenia muzyki, za której produkcję odpowiadało studio Q-Games, twórcy serii PixelJunk. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation 3, gdzie dostępny był w cyfrowej dystrybucji.

PixelJunk 4am to kolejna odsłona serii PixelJunk, której założeniem było przedstawienie klasycznych gatunku w nowych szatach. Tym razem jest nieco inaczej, ponieważ 4am to narzędzie do tworzenia i miksowania muzyki. Przy tworzeniu aplikacji udział brał Baiyon, ceniony japoński artysta multimedialny.

Produkcja Q-Games odbiega znacząco od tego, co znać możemy z innych tytułów poświęconych tworzeniu muzyki. Przede wszystkim w PixelJunk 4am korzystamy z kontrolera ruchowego PS Move. W praniu wygląda to tak, że wykonane przez nas ruchy ręką aplikacja ‘przerabia’ na dźwięki, a z tego powstają utwory. Wciskając natomiast przyciski kontrolera, możemy wybierać spośród pewnej liczby instrumentów. Nie ma tu tradycyjnego interfejsu graficznego, choć według zapewnień twórców aplikacja daje nam pełną swobodę działania. ‘Sterowanie’ bywa zresztą intuicyjne, np. efekt pulsowania osiągamy potrząsając kontrolerem. Muzyka to jednak nie wszystko. Oprócz niej zadbać można również o oprawę graficzną towarzyszącą dźwiękowej.

Tworzyć mogą dwie osoby jednocześnie, co więcej, w PixelJunk 4am zaimplementowano funkcje społecznościowe pozwalające transmitować nasz proces tworzenia ‘na żywo’ przez sieć. Jeśli odbiorcom się spodoba, mogą nam oni przyznać kudosy. Developer zadbał także o wsparcie serwisów społecznościowych Twitter i Facebook, dzięki czemu w łatwy sposób możemy publikować owoce naszych prac i przedstawiać je szerszej publice.

Wideo - PixelJunk 4am

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych