Muse Dash

Muse Dash

7,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.6
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PeroPeroGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja,   Platformowa,   Muzyczna
Premiery
Świat:
14.06.2018
Europa:
14.06.2018
Producent:
PeroPeroGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja,   Platformowa,   Muzyczna
Premiery
Świat:
14.06.2018
Europa:
14.06.2018

Muse Dash - opis gry

Muse Dash to dwuwymiarowa, niezależna gra rytmiczna wyprodukowana przez chińskie PeroPeroGames i wydana w 2018 roku na urządzenia mobilne (iOS, Android). Wersja na Nintendo Switch oraz komputery osobiste (dystrybuowana za pośrednictwem platformy Steam) zadebiutowała w 2019 roku.

Muse Dash, jak na niszową produkcję muzyczno-rytmiczną przystało oferuje kilkadziesiąt etapów, w tym konkretnym przypadku poświęconych mniej lub bardziej znanym utworom skomponowanym przez niezależnych artystów z krajów azjatyckich. Gracz, jako jedna z trzech tytułowych muz - Rin, Buro lub Marija ma za zadanie jak najlepiej przebiec przez dany poziom, eliminując nadciągających przeciwników w rytm muzyki, wykorzystując do tego wyłącznie dwa przyciski odpowiedzialne za atak.

Ukończenie etapu skutkuje zdobyciem punktów doświadczenia, które pozwalają levelować. Osiągnięcie nowego poziomu oznacza natomiast otrzymanie dostępu do kolejnej piosenki oraz przyznanie losowych przedmiotów do ekwipunku. Zebranie odpowiedniej ilości konkretnych fantów jest wymagane do odblokowywania ilustracji, ruchomych obrazów, alternatywnych skinów dla postaci, oferujących różnorodne perki oraz towarzyszących bohaterkom stworków, zwanych Elfins - również posiadających specjalne zdolności, zarówno wspomagające jak i upraszczające rozgrywkę. Zdobywanie wymienionych wyżej przedmiotów stanowi główny system progresji w Muse Dash, gdyż gra nie posiada żadnej kampanii fabularnej, ani trybu wieloosobowego. Funkcje sieciowe ograniczają się do prostego rankingu, pozwalającego przeglądać rekordowe wyniki graczy w poszczególnych poziomach.

Muse Dash oferuje kolorową, komiksową oprawę graficzną oraz urocze projekty zarówno postaci, jak i przeciwników. Dostępne w grze utwory reprezentują natomiast gatunki muzyki elektronicznej oraz pop. Tytuł jest również regularnie usprawniany i poszerzany o nowe pakiety piosenek, dostępne w formie płatnych rozszerzeń, a także kolejne przedmioty do odblokowania w samej grze.

Wideo - Muse Dash

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper