Musashi: Samurai Legend

Musashi: Samurai Legend

5,9
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 5.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
15.03.2005
Europa:
09.09.2005
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
15.03.2005
Europa:
09.09.2005

Musashi: Samurai Legend - opis gry

Musashi: Samurai Legend jest grą zręcznościową z elementami RPG wyprodukowaną i wydaną przez Square Enix na PlayStation 2 w 2005 roku. Tytuł był duchową kontynuacją Brave Fencer Musashi, ale nie zaskarbił sobie tyle przychylności co pierwowzór. Przy jego produkcji brali udział twórcy Kingdom Hearts.

Gra poza podobnie brzmiącym tytułem i nieco podobnym stylem rozgrywki nie ma wiele wspólnego z Musashim wydanym na pierwsze PlayStation. Główny bohater jest wprawdzie jego imiennikiem i podobnie jak on posługuje się dwoma mieczami, ale na tym podobieństwa się kończą.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Głównym antagonistą jest tym razem nie czarnoksiężnik, ale szef korporacji Gandrake Enterprises, która zaczyna kontrolować złoża bardzo istotnego surowca zwanego nebulite. Złe intencje z całą mocą dają o sobie znać, gdy Gandrake atakuje Antheum, miasto będące domem dla rasy zwanej Mystics. Jego mieszkańcy potrafią się posługiwać magią, przez co są potrzebni chciwemu prezesowi do realizacji jego niecnych planów. Porwanych ma odbić tytułowy Musashi, który na wezwanie księżniczki Mycellii pokonuje czas i przestrzeń.

 

Musashi: Samurai Legend pod względem rozgrywki przypomina trochę serię Kingdom Hearts. Elementy RPG zostały przeważnie wyrugowane, a całość opiera się głównie na szlachtowaniu kolejnych fal wrogów. Bohater posiada statystyki, które można rozwijać, oraz miecze zyskujące z biegiem przygody magicznych mocy. Wraz z odbijaniem kolejnych uprowadzonych zaludniamy także wspomniane Antheum, w którym mieszkańcy mogą nam zlecać opcjonalne zadania do wykonania.

 

Następca Brave Fencer Musashi nie spotkał się ze szczególnie ciepłym przyjęciem. Krytykowano monotonię rozgrywki (urozmaicaną np. minigrą w postaci jazdy na motorze) i nie zawsze dobrze działającą kamerę. Chwalono z kolei muzykę napisaną przez duet Masashi Hamauzu-Junya Nakano (główny motyw wykonał j-rockowy zespół Surf Coasters) i bardzo ładną oprawę graficzną wykonaną w stylu cel-shading. Napomknięcie o Kingdom Hearts jest natomiast o tyle usprawiedliwione, że przy produkcji palce maczali choćby Tetsuya Nomura i Tai Yasue (twórca i drugi reżyser tej serii).

Wideo - Musashi: Samurai Legend

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper