Monster Monpiece

Monster Monpiece

7,2
6 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS Vita 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Compile Heart
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Karciana
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.01.2013
Europa:
04.06.2014
Producent:
Compile Heart
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Karciana
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.01.2013
Europa:
04.06.2014

Monster Monpiece - opis gry

Monster Monpiece to karcianka wyprodukowana przez studio Compile Heart i wydana przez Idea Factory International. Tytuł ukazał się na komputerach i przenośnej konsoli PlayStation Vita. Monster Monpiece to pierwsza odsłona serii Genkai Tokki.

Fabuła - Monster Monpiece

Akcja gry rozgrywa się w świecie Yafanir, w którym ludzie koegzystują z potworami, a konkretnie rzecz biorąc z ‘potworzycami’. Opowieści kręci się zwłaszcza wokół trzech bohaterek - May, Elzy oraz Karen. Trenują one w Akademii Kunaguvu, by stać się ‘trenerkami’ potworów’. Niestety, na Elzę ktoś rzuca klątwę. May musi ruszyć w świat, aby dowiedzieć się, kto był za to odpowiedzialny i jaki jest jego cel.

Rozgrywka - Monster Monpiece

Monster Monpiece to karcianka, w której pojedynki rozgrywają się na planszach o wymiarach 7x3. Do dyspozycji mamy ponad sto kart przedstawiających najczęściej wizerunki wspomnianych potworzyc, ale nie tylko. Dzielą się one na cztery rodzaje: melee, ranged, healer oraz booster. Melee są wytrzymałe, zadają wysokie obrażenia i służą do starć ‘w zwarciu’. Ranged to odwrotność - ataki nie należą do najpotężniejszych, ale zadają one obrażenia na odległość. Healer, jak sama nazwa wskazuje, regeneruje energię towarzyszy, z kolei Booster na różny sposób ich wspomaga (np. zwiększa siłę ich ataków).

W grze zaimplementowano pewne elementy RPG, bowiem posiadane karty możemy rozwijać. Proces ten jest jednak dość oryginalny - polega mianowicie na dotykaniu i pocieraniu naszych podopiecznych. W przypadku wersji na PlayStation Vita korzysta się z ekranu dotykowego i touchpada.

Na marginesie warto wspomnieć, że w grze gościnnie występuje Neptune z serii Hyperdimension Neptunia.

Gra oferuje tryb multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Monster Monpiece

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper