Miitopia

Miitopia

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
3DS 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
02.12.2016
Europa:
28.07.2017
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
02.12.2016
Europa:
28.07.2017

Recenzja redakcji

Miitopia – recenzja gry. Powrót kolorowej przygody
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

7.0
Miitopia – recenzja gry. Powrót kolorowej przygody
NS

Miitopia - opis gry

Miitopia to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na 3DS-a i Nintendo Switch. Produkcja opierała się na oryginalnych założeniach, pozwalając ‘zarządzać’ graczom przygodami ich avatarów Mii.

Tytułowa Miitopia to kraina, w której rozgrywka akcja gry. Zamieszkują ją Mii żyjące w pokoju i harmonii, lecz pewnego dnia zjawia się Demon Lord, który kończy czas sielanki powołując do życia potwory z ukradzionych twarzy innych. Nastaje więc chaos. Powstrzymać go może tylko bohater/bohaterka, postać stworzona przez gracza, która wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż.

Dalsza część tekstu pod wideo

Miitopię od tradycyjnych jRPG-ów różni sporo, ale ta największa różnica sprowadza się do tego, że nie mamy w niej bezpośredniej kontroli nad bohaterami, choć oczywiście da się ich w ten czy inny sposób wspierać. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia postaci (także Demon Lorda), do czego mogą się przydać wizerunki naszych znajomych z listy. Poza wyglądem decydujemy także o profesji lub cechach charakteru. Jeśli chodzi o te profesje, to na początku mamy ich do wyboru kilka. Są wśród nich dość standardowe klasy jak wojownik, czarodziej czy złodziej. Wraz z postępami dochodzą natomiast kolejne. Cech charakteru też jest kilka i od ich wyboru zależy to, jak rozwiną się relacje między postaciami, np. mogą się one w sobie zakochać.

Relacje są niezwykle ważne. Od nich na przykład zależy, jak będzie układać się współpraca między postaciami. Aby podnieść poziom sympatii najlepiej ulokować podopiecznych w jednym pokoju hotelowym. Do wzrostu przyczyniają się również walki oraz inne wydarzenia.

Postaci posiadają różne parametry opisujące ich zdolności, które można podwyższać podając Mii posiłki. Należy jednak mieć na względzie, że postacie mają swoje upodobania, więc mogą nie zjeść posiłku jeśli go nie lubią. Poza tym potencjał bojowy można też podnosić kupując lepszy ekwipunek (w takiej sytuacji przekazujemy pieniądze Mii).

Wideo - Miitopia

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper