Might & Magic: Heroes VII

Might & Magic: Heroes VII

7,4
10 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Limbic Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
29.09.2015
Europa:
29.09.2015
Polska:
29.09.2015
Producent:
Limbic Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
29.09.2015
Europa:
29.09.2015
Polska:
29.09.2015

Might & Magic: Heroes VII - opis gry

Might & Magic: Heroes VII to strategia turowa wyprodukowana przez niemieckie studio Limbic Entertainment i wydana przez Ubisoft. Tytuł ukazał się na komputerach z systemem Windows w 2015 roku.

Akcja gry, podobnie jak w poprzedniej części, rozgrywa się w świecie Ashan, wykoncypowanym przez Ubisoft na użytek serii Might & Magic. Wydarzenia przedstawione w siódmej odsłonie cyklu rozgrywają się 200 lat po tych, których świadkami byliśmy w Shades of Darkness, samodzielnym rozszerzeniu do Might & Magic: Heroes VI. Tym razem historia opowiada o młodym księciu z rodu Gryfów, Ivanie, który usiłuje zdobyć koronę po rozpadzie imperium. Powołuje w tym celu radę składającą się z przedstawicieli sześciu frakcji. To, ku komu będzie się skłaniać, wpłynie na kampanię.

Dalsza część tekstu pod wideo

Trzon rozgrywki w siódmej części Heroes pozostał w zasadzie bez zmian. Innymi słowy, mamy tu do czynienia z grą łączącą cechy strategii oraz RPG. Gameplay można podzielić na dwie części. Ta pierwsza pozwala nam wejść w buty tytułowych ‘herosów’, generałów armii, i snuć się po mapach w poszukiwaniu surowców, artefaktów i kolejnych wyzwań. Ta druga to z kolei już same bitwy. Toczą się one na mapach pokrytych polami (przypomina to szachownicę), po których poruszają się jednostki nasze i naszego przeciwnika.

Twórcy wprowadzili kilka nowości względem poprzedniej części, choć warto zaznaczyć, że niektóre z nich to rozwiązania nowe-stare, które wróciły po przerwie. Wymienić można spośród nich powrót do siedmiu surowców (w poprzedniku były tylko cztery), brak łatwego i szybkiego poruszania się pomiędzy lokacjami czy gildię magów niezbędną jeśli chcemy wyuczać się nowych magicznych zdolności. Inne nowości to bardziej różnorodne, otwarte mapy czy możliwość mianowania gubernatorów w miastach.

Oprócz fabularnej kampanii gra oferuje też tryby umożliwiające przeprowadzanie szybkich potyczek bez eksploracji/przeczesywania mapach oraz multiplayer.

Wideo - Might & Magic: Heroes VII

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper