Metrico

Metrico

5,2
9 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
PS4 4.0
XONE -
PS Vita 5.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Digital Dreams
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Premiery
Świat:
23.08.2016
Europa:
23.08.2016
Producent:
Digital Dreams
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Premiery
Świat:
23.08.2016
Europa:
23.08.2016

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Metrico
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

7.0
Recenzja gry: Metrico
Pokaż kolejne recenzje

Metrico - opis gry

Metrico to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez niezależne holenderskie studio Digital Dreams. Tytuł pierwotnie ukazał się na PlayStation Vita, a potem został przeniesiony też na komputery oraz konsole stacjonarne - PlayStation 4 i Xbox One. Wersja z dopiskiem “+”, oferowała nową zawartość.

Rozgrywka - Metrico

Dalsza część tekstu pod wideo

Metrico to unikalna platformówka, w której podczas rozgrywki towarzyszą nam matematyczne równania, wykresy, zmienne, stałe itd. Gra nie stawia nacisku na fabułę, a raczej jest ona tutaj zasadniczo nieobecna. Wcielamy się tu w postać mężczyzny lub kobiety, którego/której zadaniem jest przejść z jednego końca planszy na drugi. W odróżnieniu od wielu klasycznych platformerów myk polega tu nie na tym żeby pokonywać coraz bardziej wymyślne przeszkody, ale na tym, że wykonując dowolną czynność wpływamy na otoczenie wokół nas. Pójście w lewo może dla przykładu podnieść platformę, pójście w prawo ją obniżyć, a skakanie doprowadzić do wybudowania mostu pozwalającego przedostać się w niedostępne wcześniej miejsce. Innymi słowy, każdy ruch się liczy, ale nie każdy przyniesie pozytywny skutek. Czasami wykonując jakąś czynność zbyt często możemy nabruździć, dlatego należy grać rozważnie.

Początkowo stopień trudności nie jest wysoki, pozwalając się wdrożyć w rozgrywkę, ale z czasem czekają na nas coraz poważniejsze wyzwania, jak strzelanie (co też wpływa na świat wokół) czy możliwość korzystania z portali. Gra dostarcza nam czasami wskazówek, jak rozwikłać jakąś zagadkę ukrytych zmyślnie w otoczeniu.

W Metrico+ pojawiają się dodatkowe nowe gameplayowe rozwiązania, w tym dwa nowe światy (te dzielą się z kolei na pomniejsze poziomy). Łącznie twórcy przygotowali sześć światów (każdy z nich to jakiś inny motyw) i około sześćdziesięciu leveli.

Wersja na Vitę, co warto dodać, korzysta z unikalnych funkcji tej konsoli: ekranu dotykowego, touchpada czy kamery. Wersja “+” została zmodyfikowana w tych miejscach, które z owych funkcji korzystały.

Wideo - Metrico

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper