Metal Slug X

Metal Slug X

7,7
39 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS3 7.6
PSP 7.7
PSone 7.9
ARC 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SNK
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
6.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.03.1999
Europa:
01.08.2003
Producent:
SNK
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
6.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.03.1999
Europa:
01.08.2003

Metal Slug X - opis gry

Metal Slug X jest automatową strzelaniną typu run'n'gun, wydaną na automaty MVS w 1999 r. z późniejszą konwersją na konsolę PlayStation oraz cyfrowym wydaniem na platformie PlayStation Network dla PlayStation Portable i PlayStation 3 w kwietniu 2007 r. Zarówno za developing, jak i wydanie odpowiadała firma SNK.

Fabuła Metal Slug X śledzi te same tory, co wydany w 1998 r. Metal Slug 2. Od tamtych wydarzeń, kiedy to główni bohaterowie, kapitan Marco Rossi i porucznik Tarma Roving z Peregrine Falcon Strike Force pokonali planującego przejęcie władzy generała Mordena, minęły dwa lata. W tym czasie na powierzchni globu natrafiano na stronnictwa podzielające wizję generała, ich wpływ oraz stopień zagrożenia jakie stanowiły były jednak niewielkie. Kiedy jednak większość z nich zaczęło nagle współpracować, a agencje wywiadowcze zasugerowały sekretny powrót Mordena, dwaj weterani ponownie zostają wysłani w bój za wrogiem. Tym razem jednak, ze względu na wagę misji, przydzielone im zostają dwie wojowniczki z formacji S.P.A.R.R.O.W.S. - sierżant Eri Kasamoto oraz sierżant I klasy Fiolina Germi.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra stanowi niejako remake Metal Slug 2 oparty na silniku Metal Slug 3, niemal każdy jego element doczekał się mniej lub bardziej istotnych zmian oraz ulepszeń. Ścieżka dźwiękowa została nieznacznie zremiksowana, a położenie i dostępność pojazdów zmieniona. Każdy z sześciu poziomów oryginału (pustynia, Egipt, pociąg, Chiny, Nowy Jork i Arktyka) rozgrywa się o innej porze dnia, wypełniony jest większą liczbą przeciwników, więźniów oraz power-upów, a jego otoczenie jest bardziej podatne na interakcje. Po zebraniu dużej ilości przedmiotów leczniczych (jedzenia) postać może teraz w każdej chwili stać się gruba, co zmniejszy nieco jej mobilność, ale wydatnie wzmocni ogień i efekty trzymanej przez nią broni. Wcześniej taka przemiana możliwa była tylko w jednej misji.

Według plotek, głównym powodem wydania Metal Slug X były pojawiające się w Metal Slug 2 bardzo widoczne zwolnienia animacji, nieobecne w poprawionej wersji. Gra weszła potem w skład wydanej na konsolach PlayStation 2, PlayStation Portable oraz Wii kompilacji Metal Slug Anthology.

Wideo - Metal Slug X

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper