Metal Gear Solid: Portable Ops Plus

Metal Gear Solid: Portable Ops Plus

7,7
37 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Kojima Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
20.09.2007
Europa:
28.03.2008
Polska:
03.04.2008
Producent:
Kojima Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
20.09.2007
Europa:
28.03.2008
Polska:
03.04.2008

Metal Gear Solid: Portable Ops Plus - opis gry

Metal Gear Solid: Portable Ops Plus jest kolejną częścią słynnej serii skradanek autorstwa Hideo Kojimy. Portable Ops było pierwszą kanoniczną odsłoną dedykowaną konsoli PSP, natomiast Portable Ops Plus stanowi rozszerzenie wydanego rok wcześniej oryginału. Za grę odpowiada tradycyjnie Kojima Production, a wydawcą jest Konami.

Portable Ops Plus nie opowiada żadnej historii z uniwersum Metal Gear Solid, a w miejsce trybu fabularnego deweloper oddał graczom zestaw misji o nazwie Infinity Mission. Gracz przemierza w nich losowe mapy, szukając i rekrutując żołnierzy do swojego zespołu. Misje posiadają kilka poziomów trudności, a mapy różnią się w zależności od środowiska oraz architektury. Cztery nowe postacie, które można zrekrutować, to Old Snake z MGS 4, Raiden z MGS 2, Roy Campbell, którego poznaliśmy już w Portable Ops, oraz Johnny Sasaki przypominający swojego dziadka z MGS 3: Snake Eater. Nowe mapy to z kolei: REX Hangar z MGS, Pillbox Purgatory, Ghost Factory, Killhouse B i C z MGS 3, a także znane z podstawowej wersji Portable Ops Ravine.

 

Metal Gear Solid: Portable Ops Plus zorientowane jest przede wszystkim na zabawę wieloosobową, co wiąże się z nowymi rozwiązaniami w gameplayu, trybami gry, postaciami oraz świeżymi mapami. Osoby, które nie grały w oryginalne Portable Ops, muszą wykonać szereg misji w trybie dla samotnego gracza i dopiero wówczas mogą dołączyć do znajomych w multiplayerze. Deweloper udostępnił chat-roomy w celu szybszej komunikacji graczy, którzy zmagają się głównie w deathmatchach na różnych zasadach. System jest łaskawy dla nowych w temacie, ponieważ gracze, którzy dołączają do gry po raz pierwszy, oznaczeni są tzw. Rookie Mark, dzięki czemu odnoszą mniejsze obrażenia niż normalnie. Podczas gdy misje w singlu polegają głównie na cichej infiltracji i działaniu z zaskoczenia, tak zabawa w multi przypomina klasyczną trzecioosobową strzelaninę.

 

MGS: PO Plus, podobnie jak Portable Ops, działa na silniku Metal Gear Solid 3: Subsistence, co pozwala na widok zza pleców postaci. Grafika jest schludna, choć w oczy rzuca się prosta struktura większości pomieszczeń oraz zwolnienia animacji podczas większych wymian ognia. Gra pozwala na rywalizację po Sieci online oraz Ad-Hoc.

Wideo - Metal Gear Solid: Portable Ops Plus

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper