Medal of Honor: Airborne

Medal of Honor: Airborne

Ocena wg platformy:

PC 7.1
PS3 7.3
X360 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Los Angeles
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
04.09.2007
Europa:
07.09.2007
Polska:
07.12.2007
Producent:
EA Los Angeles
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-12
Premiery
Świat:
04.09.2007
Europa:
07.09.2007
Polska:
07.12.2007

Medal of Honor: Airborne - opis gry

Medal of Honor: Airborne jest strzelaniną z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowaną przez studio EA LA i wydaną przez firmę Electronic Arts we wrześniu 2007 roku na konsolę Xbox 360 i PC, a dwa miesiące później na PlayStation 3. Airborne jest pierwszą grą z serii Medal of Honor, jaka ukazała się na PS3 i X360.

Największą nowością w produkcji EA LA są skoki na spadochronie, z możliwością swobodnego wyboru miejsca lądowania. Spadochronem kieruje się dość ciężko, choć po kilku próbach każdemu graczowi powinno udać się wylądować mniej więcej tam, gdzie zakładał. Rozwiązanie to ma jedną podstawową zaletę - pozwala wybrać miejsce rozpoczęcia misji, dzięki czemu Medal of Honor: Airborne jest znacznie mniej liniowy niż inne FPS-y. Wybór strefy lądowania umożliwia atakowanie celów z różnych kierunków i przy użyciu różnych taktyk. Można, na przykład lądować na dachach domów, które świetnie nadają się na stanowiska snajperskie, w bezpiecznych strefach, oznaczonych zielonymi flarami, albo w samym ogniu walki, licząc na zaskoczenie przeciwnika. Drugą nowością jest system rozwijania umiejętności strzeleckich. Jeśli, na przykład, graczowi uda się wykonać serię wyjątkowo udanych trafień, wówczas otrzymuje bonus, jednak tylko do broni, której właśnie użył.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Każdy spadochroniarz w Airborne ma do dyspozycji trzy sztuki broni: podstawową, przeważnie pistolet maszynowy lub karabinek M1, dodatkową, np. karabin snajperski albo strzelbę gładkolufową oraz osobistego Colta M1911, który często pełni rolę ostatniej deski ratunku, gdyż ma, jako jedyny, nielimitowaną ilość amunicji. W grze można znaleźć oczywiście i inne typy broni - niemieckie Gewehr 43, MP 40 czy StG44. W produkcji EA LA występuje dziesięć rodzajów wirtualnych przeciwników, różniących się pomiędzy sobą uzbrojeniem i poziomem doświadczenia. Wrogowie dysponują niezłym AI. Podobnie jak i sojusznicy - osłaniają ogniem, czasem sami proszą o wsparcie, ostrzegają o niebezpieczeństwie. Oprócz stosunkowo krótkiej kampanii dla pojedynczego gracza, Airborne oferuje także opcję zabawy wieloosobowej przez Sieć.

 

Medal of Honor: Airborne działa na silniku Unreal Engine 3, dzięki czemu gra Electronic Arts do dziś prezentuje się przyzwoicie. W parze z wysokiej jakości oprawą graficzną idzie ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiada znany z fantastycznych kompozycji do MoH: Frontline Michael Giacchino.

Wideo - Medal of Honor: Airborne

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper