Lumines Plus

Lumines Plus

7,1
7 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Opus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.02.2007
Europa:
16.02.2007
Producent:
Opus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.02.2007
Europa:
16.02.2007

Lumines Plus - opis gry

Lumines Plus to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez japońskie studio Opus i wydana przez Buena Vista Games na PlayStation 2 w 2007 roku. Tytuł był zmodyfikowaną wersją pierwszej części Lumines.

Założenia rozgrywki nie uległy oczywiście zmianie względem pierwowzoru. Na planszy pojawiają się kwadraty składające się z czterech dwukolorowych kafelek. Rzecz polega na tym, by przy ich użyciu budować figury geometryczne zbudowane z kafelek tego samego koloru - kwadratów (o wymiarach co najmniej 2x2) lub prostokątów. Im większe one będę, tym więcej punktów zgarniemy. Przegrywamy z kolei jeśli kafelki zapełnią planszę, czyli podepnie jak np. w Tetrisie. W zależności od naszych poczynań zmienia się muzyka, co tworzy unikalne wrażenie stopienia się gameplayu ze sferą audio.

W Lumines Plus nie zaimplementowano znaczących zmian. Przede wszystkim dodano nowe skiny (plansze) oraz utwory muzyczne, choć jednocześnie niektóre kawałki z oryginału zostały z bliżej nieokreślonego powodu usunięte. Tryby zabawy pozostały natomiast generalnie bez zmian. Najważniejszy jest Challenge Mode, w którym mamy możliwość odblokowywania nowych skinów i używania ich w innych wariantach rozgrywki.

Oprócz tego dostępny jest również Time Attack, gdzie staramy się nabić jak największą liczbę punktów w wyznaczonym czasie (sami możemy wybrać w jakim spośród kilku możliwości), Puzzle polegający na ułożeniu kafelek tak, by stworzyć z nich odpowiedni kształt, oraz Versus, czyli tutejszy multiplayer umożliwiający wspólne zmagania maksymalnie dwóm osobom.

Wideo - Lumines Plus

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych