Little Big Adventure

Little Big Adventure

8,3
31 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.6
PSone 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Adeline Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
10.1994
Europa:
10.1994
Producent:
Adeline Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
10.1994
Europa:
10.1994

Little Big Adventure - opis gry

Little Big Adventure to gra przygodowa wyprodukowana przez francuskie studio Adeline Software i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na kilku platformach, między innymi komputerach osobistych z systemem DOS oraz na konsoli PlayStation.

Akcja Little Big Adventure rozgrywa się na planecie zwanej Twinsun. Żyją na niej cztery rasy, które harmonijnie rozwijały się do czasu przybycia doktora Funrocka. Ten wykorzystując technologię umożliwiającą klonowanie i teleportowanie przejmuje władzę nad światem i rządzi nim żelazną ręką. Stłamszeni mieszkańcy nadzieję pokładają już tylko w starej legendzie o bogini Sendell, która z powrotem ma przywrócić pokój. Funfrock, zdając sobie sprawę z potencjalnego zagrożenia, zabrania jednak wykorzystywania jej wizerunku. Idzie w tym tak daleko, że kontroluje nawet myśli swoich poddanych. Jego ofiarą staje się główny bohater, zwyczajny zjadacz chleba Twinsen, który miał pecha, bo pewnej nocy Sendell zjawiła się w jego śnie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Adeline to przygodówka przedstawiona w stylu pseudo-3D, choć gra stawia też niemały nacisk na elementy zręcznościowe. Wydarzenia przedstawia izometryczna kamera. Rozgrywka polega przede wszystkim na eksploracji świata i interakcji z nim. Dość unikalny jest patent, który pozwala zmieniać nastawienie Twinsena. Do wyboru mamy cztery rodzaje zachowania: normalne, agresywne, atletyczne i dyskretne. Normalne przydaje się podczas zwyczajnej eksploracji, agresywne gdy musimy walczyć, atletyczne ułatwia ucieczkę, a dyskretne pozwala się skradać za plecami wrogo nastawionych NPC-ów.

Little Big Adventure rozgrywa się w częściowo otwartym świecie, w którym na bohatera czeka wiele różnego rodzaju wyzwań. Twinsen musi nie tylko walczyć (choć generalnie jednak lepiej unikać starć), ale także rozwiązywać zagadki oraz spełniać inne stawiane przed nim wytyczne. Pozwala to z czasem otwierać nowe podwoje pozwalające dostać się w inne (niedostępne początkowo) regiony Twinsun, a w dalszej perspektywie - obalić tyrana.

Wideo - Little Big Adventure

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper