Lies of P

Lies of P

8,2
62 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.3
XSX|S 7.7
PC 7.5
PS4 1.0
XONE 3.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Round 8 Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
19.09.2023
Europa:
19.09.2023
Producent:
Round 8 Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
19.09.2023
Europa:
19.09.2023

Recenzja redakcji

Lies of P recenzja
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
Lies of P – recenzja gry. Czy kukiełka, mordując, zostanie prawdziwym chłopcem?
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Lies of P - opis gry

Lies of P to gra action-RPG wyprodukowana przez Round8 Studio i wydana przez Neowiz. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series. Inspiracją dla niego była powieść "Pinokio".

Fabuła - Lies of P

Dalsza część tekstu pod wideo

Lies of P czerpie inspiracje z wydanej w 1883 roku powieści włoskiego pisarza Carlo Collodiego, a także gier FromSoftware, zwłaszcza Bloodborne. Głównym bohaterem jest Pinocchio, który z nieznanych dla siebie przyczyn budzi się na stacji kolejowej pogrążonego w chaosie i szaleństwie miasta Krat. Jego zadaniem jest odnaleźć swojego mistrza, Geppetto, i powstrzymać katastrofę rujnującą miasto.

Rozgrywka - Lies of P

Pod względem rozgrywki gra przywodzi na myśl produkcje japońskiego studia FromSoftware, szczególnie Bloodborne. Wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Jako Pinocchio przeczesujemy najróżniejsze zakamarki wielkiego, inspirowanego steampunkiem miasta Krat, walcząc z biomechanicznymi nieprzyjaciółmi. Główny bohater może posługiwać się różnymi rodzajami oręża, między innymi mieczami i toporami, a także swoim mechanicznym ramieniem, do którego można zamontować różne gadżety, jak miotacz płomieni czy linkę z hakiem służącą do odwracania uwagi nieprzyjaciół.

Rytm starć wygląda podobnie jak w serii Dark Souls czy wspomnianym Bloodborne, ale pod pewnymi względami Lies of P czerpie też z Sekiro. Kluczowa jest obserwacja ruchów nieprzyjaciół i wykonywanie uniku w odpowiednim momencie, oprócz tego możemy też jednak parować ich ciosy, co w niektórych sytuacjach jest wręcz preferowane.

W grze zaimplementowano system craftingu. Skonstruować możemy tu łącznie ponad trzydzieści broni.

Twórcy dodali też powiązany z narracją system kłamstw. W określonych momentach główny bohater może podejmować decyzje rzutujące na bieg opowieści.

Wideo - Lies of P

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper