Letter Quest: Grimm's Journey Remastered

Letter Quest: Grimm's Journey Remastered

5,9
7 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 5.8
XONE -
Wii U -
PS Vita 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bacon Bandit Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Logiczna,   Inna
Premiery
Świat:
20.11.2014
Europa:
20.11.2014
Producent:
Bacon Bandit Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Logiczna,   Inna
Premiery
Świat:
20.11.2014
Europa:
20.11.2014

Letter Quest: Grimm's Journey Remastered - opis gry

Letter Quest: Grimm's Journey Remastered to odświeżona wersja gry mobilnej, którą przygotowało Bacon Bandit Games, a wydało Digerati Distribution. Tytuł trafił na praktycznie wszystkie wiodące platformy do grania.

Rozgrywka - Letter Quest: Grimm's Journey

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra pozwala nam się wcielić w Grimma, małego ponurego żniwiarza, który wyrusza w podróż celem zdobycia… pizzy. Letter Quest  Głównym filarem zabawy jest system walki - turowy, lecz zadawanie obrażeń wygląda inaczej niż w przypadku klasycznych przedstawicieli gatunku. Zamiast wyboru komend wybieramy litery widoczne na ekranie, a z nich układamy słowo. Jeśli będzie to co najmniej trzyliterowe słowo obecne w słowniku, wówczas zadamy obrażenia przeciwnikowi. Siła ciosu zależy natomiast od kilku czynników, dla przykładu długości słowa (jednych bardziej rażą krótkie wyrazy, innych dłuższe) czy użytych liter (dzielą się na brązowe, srebrne i złote). Na przejście czeka tu pewna liczba lokacji dostępnych z poziomu mapy świata, zaś w każdej z nich czeka na nas kilka eventów polegających przeważnie na stoczeniu serii walk.

W grze zaimplementowano pewne elementy RPG. Za wygrane starcia otrzymujemy klejnoty służące tu jako waluta, za którą nabyć można upgrade’y poprawiające takie dziedziny jak maksymalna ilość energii, wytrzymałość czy siłę. Do tego dochodzą również inne dobra, dla przykładu magiczne księgi wyposażające Grimma w zdolności pasywne lub mikstury regenerujące zdrowie.

Twórcy przygotowali łącznie czterdzieści plansz, choć zaznaczyć warto, że gra nie jest całkowicie liniowa, w związku z czym niekiedy mamy możliwość wyboru drogi. Żywotność  Letter Quest wydłużają też opcjonalne questy (tych jest siedemdziesiąt) i minigry modyfikujące zasady zabawy.

Wideo - Letter Quest: Grimm's Journey Remastered

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper