LEGO Harry Potter: Years 1-4

LEGO Harry Potter: Years 1-4

Ocena wg platformy:

PC 7.2
PS3 7.2
X360 7.4
Wii 6.5
PSP 6.8
DS 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Traveller's Tales
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
17 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.06.2010
Europa:
25.06.2010
Polska:
25.06.2010
Producent:
Traveller's Tales
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
17 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.06.2010
Europa:
25.06.2010
Polska:
25.06.2010

LEGO Harry Potter: Years 1-4 - opis gry

LEGO Harry Potter: Years 1-4 to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Traveller’s Tales i wydana przez Warner Bros. Interactive na PC, PlayStation 3, Xboxa 360, PSP, NDS-a i Wii. Tytuł przedstawiał wydarzenia z czterech pierwszych książek o nastoletnim czarodzieju - znane miejsca i bohaterowie zbudowano w nim z klocków Lego.

Fabułę podzielono na rozdziały - produkcja TT odtwarza historię opisaną przez J.K. Rowling w pierwszych czterech książkach z cyklu Harry Potter. Każdy rozdział rozpoczynamy z ustaloną przez grę postacią, ale po jego przejściu odblokowujemy tzw. Free Mode, w którym możemy wybrać też kogoś innego (jeśli został odblokowany). Do dyspozycji mamy bazę wypadową umożliwiającą wybór dowolnej wcześniej odwiedzonej miejscówki.

Dalsza część tekstu pod wideo

Oprócz bazy wypadowej istnieją tu również sklepy dostępne z poziomu Diagon Alley. Za zdobytą uprzednio kasę możemy kupić w nich nowe postacie, kody odblokowujące rozmaite cheaty albo czary. Czary, tak swoją drogą, są też istotną częścią rozgrywki.

Względem poprzednich gier z serii Lego, Traveller’s Tales dopracowało projekt odwiedzanych miejscówek - tutaj są one większe i ogólnie lepiej przemyślane. Sam gameplay łączy cechy platformera i prostej przygodówki. Poziom trudności nie jest wysoki, lecz mimo to twórcy zaimplementowali rozwiązanie, które sprowadza zbłąkanych gracz na właściwe tory. Poza głównym wątkiem jest też wiele innych rzeczy do roboty. Możemy poświęcić czas próbując zdobyć wszystkie postacie (jest ich grubo ponad sto), pomóc wszystkim uczniom Hoghwartu, znaleźć dwieście złotych klocków i nie tylko.

Gra posiada tryb wieloosobowy. Dwóch gracz może w nim kooperować. W wersji na PlayStation 3 i Xboxa 360 pomyślano również o wykorzystaniu funkcji sieciowych.

Wideo - LEGO Harry Potter: Years 1-4

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper