IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

7,4
35 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS3 7.8
X360 7.5
PSP 6.4
DS 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gaijin Entertainment / 1C Company
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Symulacja
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
04.09.2009
Europa:
04.09.2009
Polska:
04.09.2009
Producent:
Gaijin Entertainment / 1C Company
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Symulacja
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
04.09.2009
Europa:
04.09.2009
Polska:
04.09.2009

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey - opis gry

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey to połączenie symulacji lotniczej i strzelaniny, które pojawiło się na PC, X360, PS3 w 2009 roku. W tym samym roku na rynek trafiły znacznie uproszczone wersje, które utraciły elementy symulacyjne, przeznaczone na Nintendo DS oraz PlayStation Portable.

Seria IL-2 Sturmovika oraz Forgotten Battles święciła od wielu lat triumfy na rynku PC. Gaijin Entertainment postanowiło wykorzystać silnik z tych bardzo popularnych tytułów i stworzyć konsolową edycję bardzo realistycznych symulacji lotniczych batalii z okresu II Wojny Światowej. Deweloperzy zachowali zaawansowaną fizykę lotu, która w momencie premiery gry w 2009 roku była przełomem w grach konsolowych. Nigdy wcześniej żaden tytuł nie odtwarzał latania samolotami w tak wiarygodny i realistyczny sposób. W IL-2 Sturmovik: Birds of Prey gracz może bawić się w trybie “arcade”, który nie wymaga zbyt długich treningów, ale możliwe jest również wyłączenie wszelkich opcji „wspomagających”, włączenie widoku z kokpitu, zminimalizowanie elementów HUD, bo bardzo zbliża gameplay z Birds of Prey do tego z pecetowego IL-2 Sturmovik i Forgotten Battles.
Dalsza część tekstu pod wideo
 
Gaijin Entertainment udało się odtworzyć siły działające na samoloty z II Wojny Światowej oraz na samych pilotów – przy przeciążeniach dodatnich ekran zstaje się coraz ciemniejszy, co symuluje odpływanie krwi od mózgu pilota (tzw. „blackout”). Przy przeciążeniach ujemnych ekran staje się czerwony, co ma odtwarzać wdzieranie się zbyt dużych ilości krwi do mózgu (tzw. „redout”). W czasie rozgrywki pilotować można samoloty Aliantów oraz państw Osi. Maszyny, które można pilotować to nie tylko myśliwece, ale również maszyny szturmowe i ciężkie bombowce. Dostępny jest tryb kampanii, dzięki któremu gracz śledzi główne zdarzenia wojenne II Wojny Światowej. W trakcie zabawy uczestniczymy w wielkich bataliach tego globalnego konfliktu. Do dyspozycji gracza oddano również moduł sieciowej rozgrywki.
 
Tytuł wyróżniał się w momencie premiery dobrą oprawą wizualną, a w szczególności zaawansowanym modelem zniszczeń samolotów. W trakcie potyczek widać jak rażone pociskami maszyny rozpadają się na strzępy – odpadają od nich m.in. skrzydła, łopaty śmigieł, podwozie itd. Krytycy przyjęli IL-2 Sturmovik: Birds of Prey ciepło. Gra uzyskała średnią ocen w wysokości ok. 8/10. Tytuł cieszy się cały czas uznaniem społeczności fanów symulatorów lotniczych.

Wideo - IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper