Hexen II

Hexen II

8,4
7 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Raven Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Akcja
Premiery
Świat:
31.08.1997
Europa:
31.08.1997
Polska:
1997
Producent:
Raven Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Akcja
Premiery
Świat:
31.08.1997
Europa:
31.08.1997
Polska:
1997

Hexen II - opis gry

Hexen II to strzelanina z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Raven Software i wydana przez id Software 31 sierpnia 1997 roku na komputery osobiste z systemem Windows i 1 stycznia 2002 na komputery Mac OS.  Na jesieni 1997 roku, dzięki Optimus BIS, produkcja pojawiła się w Polsce - w późniejszym czasie doczekała się reedycji, co było zasługą L.E.M. (Essential Collection). a potem Wydawnictwa Bauer (CD-Action, #6/2003). 3 sierpnia 2007 na platformie Steam pojawiła się reedycja gry.

Produkcja korzysta z silnika graficznego pierwszego Quake'a, dzięki czemu twórcy byli w stanie uzyskać widocznie lepszą grafikę. Pod względem mechaniki rozgrywki produkcja zarówno rozwija pomysły z poprzednika jak i dodaje nowe - mamy więc np. 4 dostępne klasy, w ramach których za wykonywanie określonych zadań rośnie liczba punktów doświadczenia, co może poprawić niektóre statystyki. Gracz może zapoznać się z tymi zmianami w rozgrywce dla wielu graczy albo kampanii.

W ramach kampanii opowiedziana jest dalsza historia kilku bohaterów i ich konfliktu z rodem "Serpent Riders". Tym razem ostatni i najstarszy przedstawiciel tego rodu znany jako Eidolon wraz z niezliczoną armią oraz kilkoma dowódcami znanymi jako Czterej Jeźdźcy Apokalipsy atakuje Thyrion. Gracz wciela się więc w jedną z czterech dostępnych postaci (Nekromanta, Zabójczyni, Paladyn, Krzyżowiec) i najpierw mierzy się z dowódcami, a potem samym Eidolonem, których pokonanie jest warunkiem koniecznym by uwolnić Thyrion.

Produkcja, podobnie jak poprzednicy, spotkała się z ciepłym odbiorem i uzyskiwała noty na średnim poziomie 85 procent, a chwalono głównie system SI czy różnorodność wrogów. Hexen II doczekał się także dodatku Hexen II Mission Pack: Portal of Praevus, który m. in. dodawał nowe poziomy i spotkał się z przyjęciem gorszym od wersji podstawowej.

Wideo - Hexen II

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper