Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

9,3
49 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
New World Computing
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna,   Kolekcje
Śr. czas:
100 godzin
Premiery
Świat:
08.11.2000
Europa:
17.06.2004
Polska:
17.06.2004
Producent:
New World Computing
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna,   Kolekcje
Śr. czas:
100 godzin
Premiery
Świat:
08.11.2000
Europa:
17.06.2004
Polska:
17.06.2004

Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja - opis gry

Heroes of Might and Magic III: Complete - Collector's Edition (na GoG występujące jako Heroes of Might and Magic III: Complete, wcześniej wydane w Polsce pod nazwą Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja) to kolekcja strategii turowych autorstwa New World Computing. Dzięki 3DO Company pakiet ten został wydany w USA 8 listopada 2000 roku na Windowsa i w 2000 roku na Macintosha. W Europie, dzięki Ubisoft, pakiet ten (wyłącznie w wersji na Windowsa) ukazał się w 2004 roku - w tym też było polskie wydanie z 17 czerwca 2004 roku, za które to odpowiadał CD Projekt.

Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja to przedstawiciel strategii turowych, spin-offu osadzonej w świecie fantasy serii RPG-ów Might & Magic. W ramach rozgrywki gracz otrzymuje co najmniej jednego bohatera i zwykle zamek, a następnie rozwija ich poprzez budowę odpowiednich konstrukcji czy zwycięskie walki z wrogimi bohaterami lub neutralnymi stworzeniami. Z tą produkcją można zapoznać się zarówno w rozgrywce dla pojedynczego gracza jak i tej dla wielu (Internet, tryb gorącego krzesła).

Dalsza część tekstu pod wideo

W ramach fabuły Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia opowiedziana jest historia osadzona w Enroth, gdzie ważną postacią jest Roland. Pewnego dnia zostaje on zamordowany przez grupę spiskowców, a następnie wskrzeszony, by poprowadzić grupę nieumarłych, by podbić kraj, którym to do niedawna rządził. Wtedy to do brzegów Enroth przybija jego córka, Królowa Katarzyna - ta, wspólnie z ocalałymi dowódcami, planuje odkryć to, kto zabił jej ojca, a przy okazji odzyskać to, co należy do rodziny z której pochodzi.

W ramach głównej fabuły Heroes of Might and Magic III: Ostrze Armageddonu mamy opowiedzianą historię Lucyfera Kreegana - władcy Eofelu, który decyduje się stworzyć Ostrze Armageddonu i dzięki niemu podbić Erathię, a Katarzyna wraz z Rolandem i generałem Kendalem starają się go powstrzymać. Równorzędnie mamy opowiedziane kilka innych historii, np. barbarzyńcy biorącego udział w brutalnym festiwalu, który ma wyłonić nowego władcę.  

W ramach kampanii Heroes of Might and Magic III: Cień Śmierci opowiedziana jest historia nekromanty Sandro, który dzięki darowi przekonywania sprawia, że kilku bohaterów (m. in. Crag Hack) naraża swoje życie, by zdobyć potężne artefakty. Podczas gdy on przekonywał ich, że chce je zniszczyć, tak naprawdę ucieka i łączy je, by móc z ich pomocą podbić Erathię. Równolegle do niej mamy historię czarodzieja, który czując płynącą w jego żyłach krew ojca, decyduje się, mimo niechęci swoich pobratymców, zostać barbarzyńcą. 

Produkcja jest zbiorczym wydaniem trzeciej odsłony serii Heroes of Might & Magic III - składowe pakietów ukazały się u nas i wcześniej, a za ich dystrybucję odpowiadał Mirage Media w przypadku wersji podstawowej i IM Group w przypadku dwóch dodatków. W ramach tej wersji CD Projekt zdecydował się na dodanie pełnej polskiej wersji językowej zachowując lokalizację Heroes of Might & Magic III: Odrodzenie Erathii i dodatku Ostrze Armageddonu (poprawiając przy tym ewentualne błędy) i nową polonizację w ramach dodatku Cień Śmierci - za jej przygotowanie odpowiada Albion Localisations. Późnej dodatek ten trafił do cyfrowej dystrybucji na platformie GoG, (25.08.2009), a także był wydany w ramach Cube Game (22.05.2017).

Wideo - Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper