Hero Must Die

Hero Must Die

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pyramid
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
25.02.2016
Producent:
Pyramid
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
25.02.2016

Hero Must Die - opis gry

Hero Must Die to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Pyramid. Tytuł ukazał się na PlayStation Vita (wersja ta to remake gry wydanej pierwotnie na komórkach), a jego rozbudowana edycja z dopiskiem “Again” ukazała się kilka lat później na PC, PS4 i Nintendo Switch. W pracach nad nim uczestniczył Shoji Masuda, twórca Oreshika.

Fabuła - Hero Must Die

Podobnie jak Oreshika, produkcja Pyramid także wyznacza nam limit czasu. Postać, nad którą przejmujemy kontrolę, jest bezimiennym bohater, któremu wprawdzie udaje się pokonać zagrażającego światu Satana, ale w następstwie tej ważkiej bitwy sam umiera. To jednak dopiero początek zupełnie nowej historii. By wynagrodzić protagonistę za jego dokonania, otrzymuje on dodatkowe pięć dni życia. W tym czasie może on pomóc innym, także swoim dawnym towarzyszom, uporać się z problemami, jakie wciąż dają o sobie znać mimo pokonania Satana. Od tego, jak nam pójdzie, zależy liczba gości na jego pogrzebie.

Rozgrywka - Hero Must Die

Podczas rozgrywki nasz podopieczny eksploruje świat, nawiązuje relacje z NPC-ami i walczy z rozmaitymi przeciwnikami. Warto dodać, że perspektywa przypomina np. serię Valkyrie Profile, tzn. naszą postać obserwujemy z boku, gdy porusza się po dwuwymiarowych lokacjach. 

Fabularny patent z ostatnimi kilkoma dniami życia ma tu przełożenie na rozgrywkę. Czas upływa stale, a pięć dni w świecie gry to mniej więcej osiem-dziesięć godzin w rzeczywistości. Upływający czas nie pozostaje też bez znaczenia dla bohatera. Im bliżej śmierci, tym niższe są jego parametry. Co więcej, może on nawet zapomnieć niektórych umiejętności. W takich sytuacjach bardzo ważni są towarzysze broni. System walki, warto dodać, jest tutaj turowy, a przeciwników widzimy w trakcie eksploracji.

Edycja na PS4, PC i Switch wprowadziła trochę nowości. Są to nie tylko zupełnie nowe elementy rozgrywki, ale też rozmaite modyfikacje i usprawnienia czyniące ją przystępniejszą. 

Wideo - Hero Must Die

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper